Nikt nie zwrócił uwagi na pierwszy objaw choroby Ani Przybylskiej. Był niegroźny

Nikt nie zwrócił uwagi na pierwszy objaw choroby Ani Przybylskiej. Był niegroźny Źródło: .

Anna Przybylska była jedną z najsłynniejszych polskich aktorek. Niestety potworna choroba zabrała ją z tego świata o wiele za wcześnie. Bliscy nie mogli wiedzieć, że przegapili pierwsze objawy nowotworu trzustki. Każdy powinien na nie uważać.

Anna Przybylska zmarła już kilka lat temu. Rak trzustki, z którym się zmagała, ostatecznie wygrał w tej nierównej walce, pozbawiając Polaków prawdziwej ikony kina. Nikt początkowo nie podejrzewał, że niektóre zmiany w jej wyglądzie czy zachowaniu zwiastują tak okropną diagnozę, jaką jest nowotwór.

Anna Przybylska: początki choroby

Wszystko zostało ukazane w książce biograficznej o aktorce pod tytułem "Ania". Jej autorami są Grzegorz Kubicki i Maciej Drzewicki. W książce zostały przedstawione początki choroby aktorki, które w żaden sposób nie zapowiadały nadchodzącej tragedii. Anna Przybylska przez lata uskarżała się na problemy z żołądkiem, ale wszelkie badania nie dawały powodu do niepokoju. Potem przyszła pora na spadek energii oraz depresyjne nastroje. Jednak wszystko można było bardzo łatwo wytłumaczyć, chociażby łączeniem roli matki z pracą zawodową i stresem.

- Tylko że wszystko to daje się łatwo wytłumaczyć: wyczerpująca opieka nad gromadką dzieci, stres, obowiązki zawodowe. O tym, że depresja może być pierwszym objawem raka trzustki, nikt z bliskich Ani nie wie - czytamy.

Podobnie figura aktorki, która była powodem zazdrości wśród koleżanek, dawała się wytłumaczyć w łatwy sposób. Anna Przybylska zdrowo się odżywiała oraz prowadziła aktywny tryb życia, każdego ranka biegała. Właśnie w tym ludzie widzieli pozytywny rezultat w postaci jej figury, doskonałej mimo trzech porodów. Prawda była jednak zupełnie inna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Stresem i obowiązkami można także tłumaczyć to, że w ciągu trzech lat Ania mocno schudła. Nawet zdrowy tryb życia jest tu dobrym wytłumaczeniem. Przecież dużo biega, odżywia się coraz sensowniej – nie powinno nikogo dziwić, że to przynosi pozytywne efekty dla sylwetki. A wyglądała przecież olśniewająco - piszą autorzy.

Na początku 2013 roku Przybylska zgłosiła się do lekarza, który w końcu postawił diagnozę: rak trzustki. Przez ten cały czas choroba rozwinęła się do tego stopnia, że już rok później aktorka zmarła.

– Pojechałam z siostrą do Krakowa, do naszej cioci, która miała wtedy już blisko dziewięćdziesiąt lat. Była sobota. Zadzwoniła do mnie Agnieszka. „Mamo, słuchaj, muszę ci coś powiedzieć, tylko usiądź proszę. Ania była u lekarza...”. Po takim wstępie wiedziałam już, że nie powie mi nic dobrego - wspomina matka aktorki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał Wiśniewski to najbardziej kochliwy gwiazdor. Nie uwierzycie, ile miał ŻON! Opadną wam szczęki 
  2. Największa tajemnica Braci Golec ujawniona! Przez całe życie byliście w błędzie. Prawda zszokuje was do szpiku kości!
  3. Doda ujawniła sekrety swojej diety. Dzięki niej tak świetnie wygląda
  4. Mąż przypadkiem nagrał żonę. Czegoś tak dziwnego nie widział świat, chodzi o opiekę nad dzieckiem
  5. Niesamowite nagrania Agnieszki Kotulanki krążą po sieci. Fani we łzach
  6. 11-latka miała niezwykle rzadko spotykany, nieoperacyjny nowotwór. Lekarz zaniemówił po ponownym badaniu

Źródło: Gala

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News