Anna Maria Wesołowska wulgaryzmy dobitne słowa
YouTube TTV
Joanna Szwalikowska - 30 Października 2020

Anna Maria Wesołowska przerwała milczenie. Bardzo dobitne słowa

Anna Maria Wesołowska postanowiła w końcu głośno zabrać głos. Nie mogła dłużej milczeć. Postanowiła jasno wyrazić swoje zdanie. Bardzo dobitne słowa.

Anna Maria Wesołowska zyskała popularność dzięki serialowi emitowanemu przez TVN "Sędzia Anna Maria Wesołowska". Emitowano go w latach 2006-2011, a później wznowiony w 2019 roku. Niewiele osób zdaje sobie również sprawę z tego, że była ona współautorką ustawy dotyczącej świadków koronnych w Polsce.

Krzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla PolakówKrzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla PolakówCzytaj dalej

Anna Maria Wesołowska przerwała milczenie. Dobitne słowa

Znana z telewizji sędzia postanowiła publicznie zabrać głos w sprawie wulgaryzmów, które pojawiają się na strajkach kobiet. Jak przyznała, kiedyś absolutnie ich nie akceptowała, teraz jednak nieco zmieniła zdanie.

Gwiazda opublikowała wpis na swoim profilu na Facebooku, gdzie wypowiedziała się na temat wulgaryzmów, które pojawiają się na trwających w Polsce protestach dotyczących skandalicznej decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Jak przyznała sędzia Anna Maria Wesołowska, zawsze była przeciwna używaniu wulgaryzmów oraz nie popierała stosowania takich środków ekspresji. Biorąc pod uwagę jednak to, jak wygląda sytuacja polityczna w kraju, wyznała, iż jest w stanie zrozumieć posługiwanie się nimi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

- Doskonale wiecie, że jestem zdecydowanym przeciwnikiem wulgaryzmów. Na jednym ze spotkań z młodzieżą, w moim ukochanym I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi, uczeń klasy maturalnej próbował mnie przekonać, że są takie sytuacje, kiedy wulgaryzmy są usprawiedliwione, bo na przykład potrafią rozładować bardzo silne emocje. Nie przemówiło to do mnie. Tłumaczyłam, że agresywnych słów nic nie usprawiedliwia, a chłopak filozofuje. Dzisiaj przepraszam - pisała Wesołowska.

Jak przyznała gwiazda, kiedyś nie mogła zrozumieć posługiwania się wulgaryzmami, teraz jednak zrozumiała, że była w wielkim błędzie. Istnieją sytuacje, kiedy język wymyka się spod kontroli, jest to jednak w pewien sposób uzasadnione.

- Kiedy zobaczyłam młodych ludzi protestujących przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych, zrozumiałam, że się myliłam. Są sytuacje, gdy język ma prawo wymknąć się spod kontroli. Człowiek uczy się jednak całe życie. Dzisiaj, chociaż nie pochwalam, to rozumiem. Podziwiam zaangażowanie w walkę o sprawy ważne. Przypomnijmy tym, którzy widzą w marszach naruszenie prawa, że umowa społeczna przyznaje obywatelom prawo do nieposłuszeństwa - świadomego naruszenia niesprawiedliwego prawa z intencją jego zmiany na prawo sprawiedliwe - kontynuowała.

Sytuacja, jaka ma miejsce w Polsce oraz liczne protesty pozwoliły jej zrozumieć, że posługiwanie się wulgaryzmami nie musi być zwyczajnym przejawem braku kultury, a formą ekspresji, zwłaszcza gdy w grę wchodzą ogromne emocje. Przypomniała również o tym, że marsze nie są łamaniem prawa, a przysługującym obywatelom prawie do nieposłuszeństwa.

Dzisiaj grzeje:

1. Fatalne informacje dla wielu Polaków. Mamy potwierdzenie, właśnie wprowadzono ogromne ograniczenia

2. Gigantyczne manifestacje ruszyły, ulice są sparaliżowane. Wszędzie policja i wojsko, słychać tylko krzyki

3. Wszystko zacznie się już dzisiaj o 17. Ogromne utrudnienia, cała Polska wstrzymuje oddech

- Jeżeli ktoś nazywa obywateli walczących w słusznej sprawie przestępcami, powinien zacząć od przyswojenia sobie podstaw edukacji prawnej. Przestępca to ktoś skazany prawomocnym wyrokiem przez niezawisły i niezależny sąd za czyn, który narusza prawo, a nie ktoś, kto staje w jego obronie. Dziewczyny (i nie tylko), jestem z Wami! Pokazałyście, że jesteśmy państwem demokratycznym, bo demokracja to nie jest dar, który może nam dać jakakolwiek władza. Demokracja albo jest w głowach i świadomości ludzi, albo jej w ogóle nie ma. Polska ulica pokazała, że u nas jest. Trzymajcie się! - napisała Anna Maria Wesołowska na Facebooku.

Sędzia swoim wpisem, jako kolejna ze znanych osób, okazała wsparcie dla trwających w całej Polsce strajków kobiet. Przyznała, że całym sercem jest z protestującymi. Jak dodała, Polki i Polacy pokazali, że w naszych głowach istnieje świadomość, która obecnie przejawiła się w postaci codziennych protestów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pseudowłaściciel pogrzebał psa żywcem. Zwierzę nie dało za wygraną
  2. Tysiące Polaków w żałobie. Nie żyje trener reprezentacji Polski, był medalistą mistrzostw, pracował wiele lat
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. CD Projekt RED włącza się do protestów kobiet. Opublikowano wymowną grafikę
  7. Babcia kroiła cebulę i zalewała jednym składnikiem. Przeziębienie znikało jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Plejada

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News