U szczytu kariery byli podziwiani przez miliony Polaków, żyli jak w raju. Dziś bankrutują przez głodowe emerytury

U szczytu kariery byli podziwiani przez miliony Polaków, żyli jak w raju. Dziś bankrutują przez głodowe emerytury Źródło: youtube.com/FAKT24.PL

Anna Majcher była swojego czasu uważana za prawdziwą seksbombę, a mnóstwo kobiet zazdrościło jej urody i sławy. Dziś ma problemy, aby związać koniec z końcem. W podobnej sytuacji jest wielu artystów, których niegdyś znała cała Polska.

Anna Majcher jeszcze kilkanaście lat temu znajdowała się na szczycie. Była sławna, miała pieniądze i dużo pracy, zapewniające jej status gwiazdy. Dziś ma problem, aby przeżyć kolejny miesiąc i nie może obyć się bez pomocy. Jak się okazuje, w jej sytuacji znajduje się wielu polskich, zapomnianych artystów.

Byli uwielbiani. Byli podziwiani. Zazdroszczono im, a mnóstwo osób chciało być tacy jak oni i czerpało z nich inspiracje. Dziś są cieniem swoich dawnych postaci, nie mogąc jednak zapomnieć o tym, że kiedyś byli na szczycie i plując sobie w brodę, że nie pomyśleli o swojej przyszłości, gdy był na to czas. Właśnie dla takich osób powstał Dom Artysty Weterana w Skolimowie.

Anna Majcher, Krzysztof Baranowski, Jerzy Połomski... i wielu innych

Dom Artysty Weterana w Skolimowie powstał w 1928 roku w celu udzielania pomocy emerytowanym artystom, którzy w jesieni życia nie mogli sobie pozwolić na dostatnie życie. Należy do Związku Artystów Scen Polskich i w ciągu ponad dziewięćdziesięciu lat swojego istnienia dał schronienie setkom osób. Zwykle jego mieszkańcami są artyści-emeryci, którzy będąc na szczycie popularności i zarabiając krocie nie pomyśleli by w odpowiedni sposób zabezpieczyć swoją przyszłość.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Często takie osoby, nie płacąc składek emerytalnych, na starość muszą żyć na pieniądze, które nie są w stanie pokryć podstawowych kosztów utrzymania. Są to osoby otrzymujące miesięcznie 400 złotych emerytury. Błędy przeszłości odbijają się na nich wtedy, gdy są w najtrudniejszej sytuacji.

Jerzy Połomski, którego piosenki śpiewa do dziś miliony osób. Anna Majcher, której uroda obrosła legendą. Andrzej Rosiewicz, Krzysztof Kłosowski i wiele innych osób są lub byli gośćmi Domu Artysty. Mogą w nim bowiem przebywać nie tylko emeryci, gdyż ośrodek skupia się przede wszystkim na udzielaniu pomocy osobom w trudnej sytuacji - jak to było w przypadku Anny Majcher, która trafiła tam w wieku 49 lat.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Głuchoniemy mężczyzna ma kota. To, jak jego pupil się z nim komunikuje, jest niesamowite! Pospadacie z krzeseł - i wasze koty też!
  2. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Takich warunków NIKT się po niej nie spodziewał. Jej córki wiedzą o tym?
  3. Dopiero teraz przekonamy się jak wygląda prawdziwa nagła zmiana pogody. Nad Polskę nadciąga pył z Sahary
  4. Jutro mija ostateczny termin na złożenie wniosku. Wyższa emerytura dla 100 tysięcy osób
  5. Alicja Bachleda-Curuś ma nowego partnera. Trudno uwierzyć, kim jest wybranek jej serca
  6. Tragiczne doniesienia, z chwili na chwilę coraz gorsze. Mnóstwo Polaków nie żyje, ogromna liczba wypadków drogowych

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News