Anna Lewandowska ubrała burkę i weszła do meczetu. Uszanowała tradycję

Anna Lewandowska ubrała burkę i weszła do meczetu. Uszanowała tradycję Źródło: youtube.com/Przegląd Sportowy

Anna Lewandowska spełnia się dziś na wielu zawodowych płaszczyznach. Ostatnio odwiedziła arabskie Abu Zabi, gdzie jako prezeska stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska dopingowała polską reprezentację niepełnosprawnych sportowców. W chwili wolnego trenerka fitness udała się do znanego meczetu. Uszanowała tradycję pokazując się w muzułmańskiej świątyni w pięknej burce.

Anna Lewandowska pochwaliła się na swoim Instagramie wyjątkową fotografią. Aktywna na wielu płaszczyznach zawodowych trenerka przebywa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie odbywają się Igrzyska Olimpiad Specjalnych.

Anna Lewandowska uszanowała tradycję. Odwiedziła meczet ubrana w burkę

Trenerka fitness i aktywistka przebywa w ZEA wspierając wysiłki polskiej reprezentacji. Nasz kraj wystawił do zmagań 64 sportowców. Anna Lewandowska jest prezeską stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska, które wspiera i promuje aktywność wśród osób niepełnosprawnych.

W chwili wolnego od sportowych zmagań aktywistka postanowiła wybrać się na zwiedzanie stolicy ZEA. Abu Zabi jest jednym z większych arabskich miast. Nie obyło się bez wizyty w imponującym meczecie tego miasta, Wielkim Meczecie Szejka Zayeda

- To najbardziej imponująca budowla w Abu Zabi i muszę przyznać, że także wśród tych jakie kiedykolwiek widziałam. Piękna bryła marmurów, złota, kamieni, szkła, ale też pełna słońca i wody. Inspiracją architektów był między innymi słynny indyjski Tadż Mahal.
Wraz z dziedzińcem może pomieścić ponad 45 tys. wiernych! - relacjonuje na swoim Instagramie Lewandowska, tuż obok zdjęcia z meczetem w tle.

Na innej fotografii widzimy Polkę ubraną w burkę. To obowiązkowe nakrycie głowy, bez którego kobiety nie mogą wejść do meczetu. Lewandowska uszanowała tradycję, która w świecie islamu stanowi swoisty kanon. Wyrazy uznania płyną w komentarzach pod relacją aktywistki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niektórzy dostrzegają u Lewandowskiej inny talent.

- Mogłaby Pani zacząć prowadzić bloga podróżniczego. Bardzo ciekawy opis oraz te Pani relacje z Instastory. Podziwiam Panią, że mimo codziennych obowiązków jest Pani ambasadorką Olimpiad Specjalnych. Potrzebowały one kogoś takiego jak Pani, gdyż potrzebowały one u nas rozgłosu. Pani relacje oraz dzierżona funkcja sprawiły,że coraz więcej osób w Polsce widzi, że są wśród nas osoby, które mimo dolegliwości startują w dyscyplinach sportowych i pokazują, że również mogą łamać granice. Słowa uznania - napisał jeden z internautów.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Będziecie płakać! Córka sławnej polskiej piosenkarki została zamordowana. Po tragedii gwiazda zadzwoniła do matki zabójcy!
  2. Wielki polski aktor zmarł tragicznie we własnym mieszkaniu. O tej tragedii mówili wszyscy
  3. Biedroń przypomniał zapomniane słowa Kory. Teraz nabrały całkiem nowego znaczenia
  4. Justyna Żyła w końcu przejrzała na oczy? Będziecie wściekli
  5. Żona Wiśniewskiego przyłapana! Przystojny trener pociesza ją przy drinku

źródła: Instagram, Super Express

Następny artykuł