Była pierwsza dama, Anna Komorowska, została usunięta z zarządu fundacji PZU. Razem z żoną byłego prezydenta ze stanowiskami pożegnały się trzy inne osoby. 

3 marca – bez powiadomienia zainteresowanej – usunięto z rady fundacji PZU byłą pierwszą damę Annę Komorowską. Razem z byłą prezydentową usunięto z zarządu fundacji również Jerzego Baczyńskiego (red. naczelny „Polityki”), Marcina Wojdata (pełnomocnik prezydenta Warszawy ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi) oraz Wojciecha Wróblewskiego (jeden z dyrektorów PZU).

Poproszeni o komentarz usunięci z władz fundacji PZU nie kryją oburzenia.

 – Nie zostałem odwołany, nikt mnie o tym nie poinformował. Jestem całą sytuacją zażenowany. Najprostszy komentarz. Rozumem, że kierownictwo PZU chciało dokonać zmiany w zarządzie i radzie fundacji, do czego ma prawo,  ale sposób, w jaki to czyni, jest infantylny. Standardy są białoruskie – powiedział w rozmowie z dziennik.pl Jerzy Baczyński.

Na miejsce usuniętych osób zostali z kolei powołani Andrzej Gelberg (były doradca prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego), Dorota Macieja (była dyrektor TVP), Grażyna Melanowicz (nauczyciel akademicki) oraz Tomasz Miernowski (prezes Fundacji Smoleńsk 2010).

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: dziennik.pl