Prawda o śmierci Anny Jantar jest inna? Tragiczne wydarzenia wyszły na jaw po latach

Prawda o śmierci Anny Jantar jest inna? Tragiczne wydarzenia wyszły na jaw po latach Źródło: YouTube

Anna Jantar znajdowała się na pokładzie samolotu "Mikołaj Kopernik" lecącym ze Stanów Zjednoczonych do Polski. Wiedziała, że na lotnisku będzie na nią czekać mała Natalka. Niestety, obie kobiety nie doczekały spotkania.

Anna Jantar zginęła w katastrofie lotniczej, tuż przed lotniskiem. Brakowało kilkunastu kilometrów, by mogła witać się z córką. Po latach dziennikarze doszli do szokujących ustaleń.

Anna Jantar zginęła w katastrofie samolotu, na lotnisku czekała na nią 4-letnia córeczka

Historia kultowej polskiej piosenkarki rozdziera serce na kawałki. 14 marca 1980 roku maleńka, 4-letnia Natalia Kukulska przeżyła koszmar. Czekała na mamę wraz z babcią, w rączce dzierżąc bukiet kwiatów. Tego dnia na lotnisku na warszawskim Okęciu spora grupa osób oczekiwała na przylot rejsu ze Stanów Zjednoczonych. Na pokładzie znajdowała się właśnie Anna Jantar. Niedługo przed planowanym lądowaniem tłum opanowały nerwowe szepty - podobno samolot się rozbił.

Plotki okazały się prawdą - samolot IŁ-62 "Mikołaj Kopernik", lecący ze Stanów Zjednoczonych do Warszawy, rozbił się tuż przed lotniskiem. Przez dobre kilkadziesiąt lat za przyczynę katastrofy uważano wadę konstrukcyjną radzieckiego samolotu. Kilka lat temu jednak polscy dziennikarze doszli do niepokojących ustaleń. Po przeanalizowaniu dokumentów i faktów okazało się, że najprawdopodobniej winą za tragedię powinno zostać obarczone szefostwo LOT-u.

Zaniedbania doprowadziły do śmierci dziesiątek niewinnych osób?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dziennikarze "Newsweeka" nie bali się mówić, że odpowiedzialność za śmierć Anny Jantar i 87 innych osób ponosi właśnie LOT. W swoim artykule ujawnili coś przerażającego - radzieckie samoloty były eksploatowane ponad swoje możliwości. Dowiedzieli się, że IŁ-y mogły być używane nawet 2 razy dłużej, niż zalecał to producent. Ich zdaniem ogromnie oszczędzano na paliwie oraz serwisowaniu silników. Pieniądze okazały się być ważniejsze od bezpieczeństwa personelu pokładu i pasażerów?

Dzisiaj grzeje: 1. Najmądrzejsze znaki zodiaku. To oni mają najwyższe IQ
2. Nie żyje gwiazdor "M jak miłość", "Klanu", "Ekstradycji" i innych największych hitów. Smutna wiadomość obiegła media

Dzięki oszczędzaniu na tak ważnych rzeczach jak właśnie silniki, szefostwo LOT mogło zatrzymać w kasie nawet 6,5 miliona dolarów. To astronomiczna suma jak na tamte lata. Za taki wynik Włodzimierz Wilanowski - szef LOT-u - oraz jego pracownicy otrzymali sowite nagrody pieniężne z rąk wiceministra komunikacji, gen. Jana Raczkowskiego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy niedoboru witaminy D. Wiele osób ich nie dostrzega
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Porażające, co Viki Gabor chce zrobić ze swoimi pieniędzmi. Mało która 12-latka mogłaby na to wpaść, co na to rodzice?
  4. W tym roku mąż Marty Kaczyńskiej nie będzie świętował sylwestra jak inni. Współczujemy, spędzi go w fatalnych okolicznościach
  5. Jeszcze na dobre się nie zaczęło, a już pies cierpi przez fajerwerki. Wystraszony wpadł pod samochód

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News