Zdumiewające, co łączyło Anne Jantar i Marka Grechutę. Prawie nikt o tym nie wiedział, zostały tylko listy

Zdumiewające, co łączyło Anne Jantar i Marka Grechutę. Prawie nikt o tym nie wiedział, zostały tylko listy Źródło: .

Anna Jantar zginęła tragicznie w katastrofie lotniczej, a jej wczesna śmierć wstrząsnęła cała Polską. Opłakiwała ją nie tylko rodzina i najbliżsi, ale również rzesza wiernych fanów.

Anna Jantar zginęła tragicznie w młodym wieku. Słynna wokalistka osierociła małą córkę i zostawiła męża. Opuściła również grono wiernych fanów, którzy wraz z najbliższymi kobiety opłakiwali jej śmierć. Niewielu zna jednak tajemnicę z życia swojej idolki. Światło dzienne ujrzały szczegóły jej relacji z Markiem Grechutą

Anna Jantar miała bliską relację z Markiem Grechutą

Słynna wokalistka zginęła w samolocie, który rozbił się w pobliżu warszawskiego Okęcia 14 marca 1980 roku. Jantar wracała ze Stanów Zjednoczonych, na lotnisku czekała na mamę wraz z babcią 4 letnia córka, Natalia Kukulska. Wiadomość o katastrofie wstrząsnęła nie tylko najbliższymi gwiazdy, ale również jej wiernymi fanami w całej Polsce. 

Historia jej życia i tragicznej, przedwczesnej śmierci do dzisiaj interesuje badaczy popkultury Polskiej i wielbicieli jej talentu. Jakiś czas temu ukazała się na rynku wydawniczym biografia wokalistki, zatytułowana "Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia". Napisał ją dziennikarz i krytyk literacki, Marcin Wilk. 

Artyści spotkali się w czasach studenckich

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kiedy podczas wywiadu dla portalu "Gazeta.pl", dziennikarka Aleksandra Boćkowska zapytała autora, co najbardziej zaskoczyło go podczas badania i opisywania losów Anny Jantar, ten wskazał na jej niezwykłą relację z Markiem Grechutą, o której do tej pory niewiele osób wiedziało.

- Jantar pierwsze kroki na scenie stawiała w kręgach piosenki studenckiej, była wtedy pod silnym wpływem brata - poetyzującego studenta polonistyki. Czesała się jak Ewa Demarczyk i miała ambicję, żeby coś w tym nurcie zdziałać. Nie wszystko się udało, ale przy okazji jego koncertów w Poznaniu spotkała młodego Grechutę. Pisał do niej potem nasycone liryzmem listy - powiedział w wywiadzie Marcin Wilk.

Dzisiaj grzeje: 1. Kasia z ”Królowych życia” znowu zmieniła fryzurę. W takim wydaniu jeszcze jej nie widzieliśmy
2. Gwiazda TVP, TVN i Polsatu spadła na samo dno. Choroba zabrała mu chęć do życia i wszystkie pieniądze, przeżył prawdziwy koszmar

Autor zaznacza jednak, że nie łączył ich związek romantyczny, a raczej głęboka przyjaźń, która naturalnie zawiązała się pomiędzy wielkimi artystami.

- To nie był romans, ale na pewno dobra i ciepła znajomość - podkreślił autor biografii Anny Jantar.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Studenci z Rzeszowa już wylądowali. Reakcja służb rozwścieczyła wiele osób
  2. Polscy kibice zaatakowani w trakcie turnieju charytatywnego dla chorej dziewczynki
  3. Na drzwiach domu znaleźli kartkę z ostrzeżeniem. Zignorowali ją, weszli do środka i zamarli z przerażenia
  4. Prawie nikt nie wiedział, przez co przeszła matka Jana Pawła II. Śmierć dziecka i problemy ze zdrowiem są tylko częścią dramatu
  5. Oficjalne: 23 Polaków zagrożonych wirusem 2019-nCov. Są wśród nich studenci Politechniki

źródło: Gazeta

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News