Ikona polskiej muzyki miała lecieć tym samym lotem co Jantar. Po latach zdradziła kulisy wydarzeń

Ikona polskiej muzyki miała lecieć tym samym lotem co Jantar. Po latach zdradziła kulisy wydarzeń Źródło: TVP Kultura

Anna Jantar zginęła w tragicznej katastrofie lotniczej w 1980 roku. Jak się okazało, tym samym samolotem miała lecieć także inna gwiazda polskiej muzyki. Po wielu latach wokalistka zdradziła więc kulisy dramatycznych zdarzeń.

Anna Jantar była u szczytu kariery, gdy jej życie przerwała niespodziewanie katastrofa samolotu, którym wracała z trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych. 14 marca 1980 roku wokalistka zginęła w pobliżu warszawskiego Okęcia, a 11 dni później została pochowana na stołecznym Cmentarzu Wawrzyszewskim. Na jej pogrzebie pojawili się nie tylko członkowie rodziny i przyjaciele, ale także tysiące zdruzgotanych fanów.

Anna Jantar we wspomnieniach bliskich

W 2014 roku wydana została poświęcona piosenkarce książka, nosząca tytuł "Bursztynowa dziewczyna. Anna Jantar we wspomnieniach", której autorką jest Mariola Pryzwan. Czytelnicy mogli być naprawdę zadziwieni, gdy natrafili w publikacji na fragment rozmowy z Izabelą Skrybant-Dziewiątkowską, znaną przede wszystkim ze swych występów z Tercetem Egzotycznym.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak się bowiem okazało, gwiazda miała wrócić do Polski tym samym samolotem, co jej przyjaciółka. Los chciał jednak inaczej - piosenkarka została jeszcze na jakiś czas w Stanach Zjednoczonych.

W tej samej katastrofie mogła zginąć także inna polska wokalistka

- Dosłownie w ostatniej chwili dostałam dodatkowy kontrakt i po prośbach zostałam dłużej. Zadzwoniłam do Ani. Była niepocieszona. Mówiła, że tak nie chciała wracać sama. Ja nie wiem dlaczego, ale dostałam od życia drugą szansę... - ujawniła w emocjach Skrybant-Dziewiątkowska.

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż znęcał się nad uwielbianą piosenkarką psychicznie i fizycznie. Groził, że obetnie jej palec
2. Fatalne wiadomości TVP z samego rana. Zaginął polityk, w rzece znaleziono wrak jego auta

Jak się ostatecznie okazało, zbieg okoliczności uratował więc wokalistce życie. Izabela Skrybant-Dziewiątkowska zmarła 39 lat później, w wieku 81 lat. Gwiazda przez długi czas zmagała się z chorobą nowotworową. Pochowano ją na cmentarzu przy ul. Bardzkiej we Wrocławiu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pacjent wyskoczył z pędzącej karetki. Tragedia na jednej z polskich dróg
  2. Żona Kamila Glika jest jedną z najpiękniejszych Polek. Jej zdjęcia powalają internautów (FOTO)
  3. Zdrowe dziecko położyło się spać we własnym łóżku. Po 2 godzinach było martwe, przyczyna odebrała mowę lekarzom
  4. Nikt wcześniej tak nie poniżył Magdy Gessler. Nie mieści się w głowie, jak została potraktowana przed kamerami Kuchennych rewolucji
  5. Nie żyje wyjątkowy muzyk, jego zespół był uwielbiany przez Polaków. Miał tylko 45 lat

Źródło: "Bursztynowa dziewczyna. Anna Jantar we wspomnieniach"

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News