Ostatnie pożegnanie Jantar zwaliło z nóg. Po latach wciąż pojawiają się łzy

Ostatnie pożegnanie Jantar zwaliło z nóg. Po latach wciąż pojawiają się łzy Źródło: .

Anna Jantar zginęła tragicznie 14 marca 1980 roku. Pogrzeb artystki odbył się 11 dni później, a jego skala do dziś może zadziwiać i wzruszać. Szacuje się, że piosenkarkę pożegnało tego dnia nawet 40 tys. osób.

Anna Jantar zginęła w wieku zaledwie 30 lat w głośnej katastrofie lotniczej nieopodal Okęcia. Do wypadku doszło 14 marca 1980 roku i okazał się on ogromnym wstrząsem między innymi dla fanów popularnej wokalistki. W tych tragicznych okolicznościach życie straciło wówczas łącznie 88 osób, nikomu nie udało się przeżyć. Do katastrofy doprowadziły według oficjalnych ustaleń wady techniczne maszyny, jaką pasażerowie lecieli ze Stanów Zjednoczonych

Anna Jantar zginęła w niezwykle tragicznych okolicznościach

Dramatyczne chwile tuż po wypadku wspominał po latach Jerzy Dziewulski. Jak przyznał, od razu udało mu się rozpoznać ciało Jantar.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- 80 procent ofiar tej katastrofy można było zidentyfikować, ciała były głównie przecięte na pół, prawdopodobnie od pasów bezpieczeństwa. Anna Jantar była charakterystyczna i wszystkim znana. Pamiętam jej gęste, piękne włosy, zakrywały połowę jej twarzy. (…) Proszę pamiętać, że samolot wbił się w ziemię, wszędzie było pełno mułu. A to była na pewno ona. Jej widok będę miał przed oczami do końca moich dni - powiedział Dziewulski w rozmowie z redakcją "Świat&Ludzie".

Ostatnie pożegnanie Anny Jantar

Dzisiaj grzeje: 1. Myjesz kurczaka przed gotowaniem? Nigdy tego nie rób, FDA ostrzega. Możesz się zatruć
2. Gwiazda Ranczo przekazała smutne słowa i błaga o pomoc. Potrzeba ponad 2 milionów złotych

Pogrzeb Anny Jantar odbył się ostatecznie 25 marca 1980 roku. Uczestniczyła w nim oczywiście najbliższa rodzina gwiazdy oraz jej przyjaciele, ale także liczni fani. Szacuje się, że na uroczystościach pojawiło się nawet 40 tys. ludzi.

Żałobnicy nie tylko próbowali pomieścić się na cmentarzu, ale także ustawiali wokół niego, zastawiając wszystkie wejścia. Niektórzy obserwowali nawet uroczystość z dachów okolicznych budynków. Historia ta do dziś może wyciskać łzy z oczu wielu fanów tragicznie zmarłej piosenkarki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Napój oczyszczający tętnice. Wystarczy pić dwa razy dziennie
  2. Żona Artura Boruca to prawdziwa piękność. Zdjęcia Sary Boruc są prawdziwą petardą (FOTO)
  3. Suczka urodziła niezwykłe szczenię. Podobnych jest tylko 4 na świecie
  4. Gwiazda disco polo i "Barw szczęścia" pokazała zdjęcie ze szpitala. Łzy same cisną się do oczu
  5. Popularny produkt niszczy tarczycę i powoduje nowotwór. Lepiej natychmiast wyrzuć go z lodówki

Źródło: Lelum.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News