Anna Grodzka przegrywa z chorobą. Błaga o pomoc, potrzebuje pieniędzy na operację

Anna Grodzka przegrywa z chorobą. Błaga o pomoc, potrzebuje pieniędzy na operację Źródło: fot. youtube/TVP VOD

Anna Grodzka walczy z poważną chorobą. Już została zorganizowana internetowa zbiórka pieniędzy na operację kręgosłupa, a o wsparcie dla byłej posłanki Ruchu Palikota zaapelował Robert Biedroń. 

Anna Grodzka jest działaczką społeczną, współzałożycielką Fundacji Trans-Fuzja oraz posłanką na sejm VII kadencji. Była pierwszą w Polsce polityk, która publicznie ujawniła swój transseksualizm. Przed rozpoczęciem politycznej kariery prowadziła swoją działalność gospodarczą w branży wydawniczej, reklamowej i poligraficznej. Była również producentem wykonawczym drugiego sezonu serialu "Defekt" z 2005 oraz zasiadała w radzie nadzorczej rozgłośni Radio dla Ciebie.  Obecnie zmaga się z ciężką chorobą, a na internecie powstała zbiórka pieniędzy na długotrwałe i kosztowne leczenie, do której dołącza się co raz więcej osób.

Na co jest chora Anna Grodzka?

Była posłanka od ponad trzech lat cierpi na poważną chorobę kręgosłupa. Utrudnia jej chodzenie, a w efekcie niemalże uniemożliwia publiczną aktywność i normalne funkcjonowanie. Pomóc może jedynie operacja, która jest niezwykle kosztowna, podobnie jak późniejszy powrót do pełnego zdrowia. Dlatego też zorganizowana została internetowa zbiórka pieniędzy na ten cel.

Zbiórka pieniędzy na pomoc Anny Grodzkiej

Za internetową zbiórkę pieniędzy na pomoc w leczeniu Anny Grodzkiej odpowiada współzałożycielka i wiceprezeska Fundacji Trans-Fuzja, Lalka Podobińska. W tej chwili na koncie akcji zebrane jest blisko 15 tys. zł, co stanowi 64% kwoty, która jest celem akcji, tj. 23000 zł. W akcję włączył się również Robert Biedroń, prezydent Słupska. Anna Grodzka zyskała największy rozgłos w momencie ujawnienia, że jest osobą transseksualną - po urodzeniu jej płeć została określona jako męska. W 2011 roku kandydowała w wyborach do Sejmu RP, a na liście Ruchu Palikota zajęła pierwsze miejsce. Została pierwszą w Polsce i pierwszą w Europie osobą publicznie ujawniającą swój transseksualizm, którą wybrano do parlamentu na szczeblu krajowym. ZOBACZ TAKŻE: Gigantyczna eksplozja obok lotniska! Słup ognia na kilkadziesiąt metrów
ZOBACZ TAKŻE: Przygotujcie się na najgorsze! Z nieba będzie lał się rekordowy żar ZOBACZ TAKŻE: Straszny wypadek żony b. premiera Polski. Polityk nie chce jej pomóc!
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News