Anna Grodzka opublikowała na swoim profilu facebook oświadczenie, w którym poinformowała o rezygnacji z ubiegania się o obecność w Sejmie w kolejnej kadencji. W swoim oświadczeniu posłanka wyjaśnia również powody swojej decyzji.

Jak rozpoczyna swoje oświadczenie Grodzka do wydania oficjalnego stanowiska w tej sprawie skłoniły ją doniesienia medialne sugerujące, że jest jedną z głównych postaci, która wystartuje z list wyborczych Zjednoczona Lewica.

– Prawdą jest, że byłam całym sercem za porozumieniem na lewicy. Miałam nadzieję, że w wyniku tych rozmów, powstanie formacja o nowej jakości politycznej, skupiająca wiele środowisk i osób zaufania publicznego. Dlatego pozytywnie odpowiedziałam na apel OPZZ o podjęcie rozmów w tej sprawie – napisała Grodzka.

Dalej Grodzka z przykrością przyznaje, że taka koalicja była tylko jej marzeniem, i że jest zawiedziona jej kształtem. Według posłanki, rodząca się koalicja nie tworzy prawdziwej nowej lewicy społecznej, gospodarczej i światopoglądowej.

– Dlatego oświadczam, że nie będę kandydowała w jesiennych wyborach do Sejmu RP – podsumowała w swoim oświadczeniu.

Jak dodała na koniec, po zakończeniu kadencji Sejmu na powrót zajmie się pracą w organizacjach pozarządowych.

Nie oznacza to mojego wycofania się z polityki – podkreśla – Zamierzam między innymi skoncentrować się na pracy w Stowarzyszeniu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społecznego „Społeczeństwo FAIR” któremu przewodniczę, aby dalej pracować na rzecz równości i sprawiedliwości społecznej umacniając polską lewicę – wyjaśniła Grodzka.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

...

Zobacz również