Anna Dymna w młodości. Była po prostu przepiękna

Anna Dymna w młodości. Była po prostu przepiękna Źródło: youtube.com/Plejada

Anna Dymna w młodości była bez wątpienia jedną z najbardziej urodziwych Polek. Na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie debiutowała w wieku zaledwie osiemnastu lat. Wtedy wielu uważało kobietę za istny cud świata i jedną z najpiękniejszych aktorek, która urodą dorównuje gwiazdom Hollywood.

Anna Dymna w młodości olśniewała nie tylko urodą, ale również talentem. Na deskach krakowskiego teatru zadebiutowała jeszcze podczas studiów aktorskich, w "Weselu" Stanisława Wyspiańskiego wcieliła się w rolę Isi i Chochoła. Na szklanym ekranie pierwszy raz pojawiła się w 1971 roku, kiedy to miała zaledwie 20 lat, w produkcji "10 na godzinę" wcieliła się w Anię, dziewczynę Marcina. Jednak serca widzów podbiła dopiero jako hrabianka Klarysa Horvath w Janosiku, ona sam nigdy nie wierzyła, że tak bardzo podoba się płci przeciwnej.

 - Całe życie byłam oceniana przez pryzmat ról. I przysięgam, że nawet nie wiedziałam, czy podobam się facetom. (…) Ludziom się podobała Klara z "Janosika" Marysia Wilczurówna ze Znachora, Basia i Radziwiłłówna. Nie ja - wspominała aktorka.

Anna Dymna w młodości. Zdjęcia aktorki

W PRLu jej urodą zachwycali się wszyscy bez wyjątku, a rozbierane sceny z jej udziałem, od których wcale nie stroniła, były szeroko komentowane przez społeczeństwo. Aktorka podkreślała zawsze, że nagość jest jednym z elementów jej zawodu. Na początku kariery była obsadzana w rolach nastolatek, które dopiero wchodziły w dorosłość. Kiedy urodziła pierwszego syna, zmienił się jej wizerunek, z seksbomby stała się matczyną i bardziej stateczną kobietą o cudnej urodzie.

 - Nigdy nie słyszała:masz być szczupła, zgrabna, ładna, bo wtedy będziesz więcej warta. Byłam jaka byłam, nieśmiała, ufna i naiwna jak dziecko. Taka weszłam na aktorską drogę - wspominała.

 

Dziś aktorka ubolewa nad swoim wyglądem i wspomina ten sprzed lat, jednak lata lecą nieubłaganie, a Dymna musi mierzyć się jeszcze z wieloma chorobami, których nabawiła się przez lata intensywnej pracy. Jednak ma misje do spełnienia i to na niej się skupia.

Karierę aktorską z czasem zamieniła na działalność dobroczynną. W 2003 roku założyła Fundację "Mimo Wszystko", która zajmuje się pomocą osobom chorym i niepełnosprawnym. Jako cel Anna Dymna założyła sobie promowanie utalentowanych wokalnie osób niepełnosprawnych, w związku z tym, co roku organizowany jest Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, gdzie finaliści mają szansę wystąpić na scenie w towarzystwie największych gwiazd polskiej muzyki.

  1. Filip Bobek - żona? Aktor nie chwali się partnerką
  2. Olfaktoria - Top Model. Kim jest Dorota Goldman?
  3. Paulina Papierska z chłopakiem. Wszystko o gwieździe Top Model
  4. Joanna Przetakiewicz - synowie: Filip, Aleksander i Jakub?
  5. Magdalena Rembacz: w ciąży, wiek, z mężem, mąż, dzieci, rodzina
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News