Anna Dymna prosi o pomoc. Stan legendy polskiego filmu jest dramatyczny

Anna Dymna prosi o pomoc. Stan legendy polskiego filmu jest dramatyczny Źródło: Fot. YouTube/Kultowe Rozmowy

Anna Dymna była przez lata jedną z największych gwiazd polskiego kina. Obecnie artystka skupia się jednak przede wszystkim na pracy charytatywnej. Nie mogła więc pozostać obojętna, kiedy do mediów dotarły informacje na temat bardzo złego stanu zdrowia wybitnego krajowego reżysera, któremu natychmiast zdecydowała się pomóc.

Anna Dymna jest doskonałą aktorką, którą dzięki naprawdę wybitnym rolom pokochały miliony Polaków. Co ciekawe, najważniejszą życiową misją okazała się jednak ostatecznie dla niej praca dobroczynna przy stworzonej przez gwiazdę Fundacji Mimo Wszystko.

Anna Dymna chce pomóc Kazimierzowi Kutzowi. Co dzieje się z wybitnym reżyserem?

To właśnie ta organizacja zdecydowała się otworzyć specjalne subkonto ze zbiórką pieniędzy na leczenie i rehabilitację Kazimierza Kutza. Przypomnijmy, że reżyser i polityk ma od pewnego czasu bardzo poważne problemy neurologiczne, które niezwykle zmartwiły Dymną oraz jego licznych sympatyków. - Kazimierz jest pod opieką lekarzy i rodziny. Jest w otoczeniu bliskich mu osób, przechodzi rehabilitację i wszyscy wierzymy, że szybko wróci do zdrowia - powiedział w rozmowie z Faktem bliski Kutzowi krewny, dając opinii publicznej niemałą nadzieję, przeplatającą się wciąż jednak z niepokojem.

Wybitna artystka prosi o pomoc! Nie zamierza już czekać ani chwili

Anna Dymna, doskonale znająca Kutza oraz ceniąca jego twórczość, nie mogła więc pozostać w tej sprawie obojętna. Otwarcia zaapelowała do opinii publicznej o wpłacanie datków, które trafią do uwielbianego przez nią reżysera i umożliwią mu walkę o powrót do zdrowia.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Szanowni Państwo, kochani Artyści. Kazimierz Kutz - wielki polski reżyser, przyjaciel wielu z nas, jest ciężko chory. Potrzebuje naszej pomocy. Po rozmowach z kolegami i rodziną, udostępniłam w mojej fundacji Mimo Wszystko specjalne subkonto o numerze 65 1090 1665 0000 0001 0373 7343. Można na nie wpłacać pieniądze, dopisując hasło 'Kazimierz Kutz'. Każda wpłata to konkretna pomoc. Bądźmy razem z Kaziem w tych trudnych chwilach - napisała Anna Dymna w specjalnym oświadczeniu, które z jej inicjatywy trafiło do polskich mediów. Kazimierz Kutz przebywa obecnie w placówce opiekuńczej w Józefowie pod Warszawą, gdzie opiekują się nim liczni specjaliści. 89-letni reżyser i działacz społeczny walczy o powrót do zdrowia, który chcą mu umożliwić fani oraz przyjaciele. Wpłacane przez nich datki bez wątpienia ułatwią tę skomplikowaną, bardzo wymagającą batalię o zdecydowanie najwyższą stawkę.  1. Wojciechowska aż się popłakała na wizji. Prawdziwy koszmar przyprawia o dreszcze
  2. Znaki zodiaku w których najłatwiej się zakochać. Potrafią zaczarować
  3. On może umrzeć. Straszna choroba pogrąża uwielbianego bohatera Na Wspólnej
  4. Ile zarabia J K Rowling? Majątek ma magiczny
  5. Wstrząsające doniesienia o twarzy DDTVN. Dopiero urodziła, a wydarzył się dramat!
Następny artykuł