Anna Dymna jest popularną aktorką, prowadzi też fundację „Mimo Wszystko”. Ostatnio jeszcze do tego wszystkiego zajęła się organizacją Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, którego finał odbędzie się 9 czerwca w Krakowie. Nie starcza jej doby, a w tych wszystkich zajęciach prawdziwym ciosem okazała się szokująca diagnoza.

Gwiazda już od lat zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Cierpi między innymi z powodu rwy kulszowej, która nieustannie powoduje u niej dotkliwy ból. Pomimo tych problemów trudno jest zobaczyć aktorkę z inną miną, niż szerokim, ciepłym uśmiechem. Ostatnio nie ma jednak powodów do radości.

Anna Dymna załamana diagnozą

Anna Dymna jest w trakcie przygotowań do finału Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Wydarzenie charakteryzuje się tym, że udział w nim biorą niepełnosprawni – podopieczni fundacji aktorki. Jednym z nich jest Radek Graczyk, którego przygotowywał do występu serdeczny przyjaciel gwiazdy, muzyk Krzysztof Cwynar.

Teraz jednak nie może się nim zajmować, bowiem przebywa w szpitalu z powodu nawrotu choroby nowotworowej. Ta informacja dla Dymnej była prawdziwym ciosem. Z Cwynarem przyjaźnią się od lat, on także, podobnie jak jego przyjaciółka, pomaga niepełnosprawnym dzieciom.

– Miałem kibicować Radkowi w półfinale w warszawskich Łazienkach, ale dowiedziałem się, że mam raka i lekarze nie chcieli mnie już wypuścić. Powiedziałem o tym Ani – zdradził muzyk w rozmowie z „Na Żywo”.

Aktorka się nie poddaje

Mimo natłoku zajęć w przeddzień finału Festiwalu, Anna Dymna wciąż znajduje czas na rozmowy ze swoim cierpiącym przyjacielem. Dzwoni do niego codziennie, zadeklarowała także pomoc w zbieraniu środków na leczenie.

– Każda rozmowa z Anią jest dla Krzysztofa jak lekarstwo – mówią znajomi muzyka.

Anna Dymna podziwia swojego przyjaciela. Niezwykle szanuje jego pracę na rzecz niepełnosprawnych i przyznaje, że nie dziwi się jego pragnieniu, by jak najszybciej wyjść ze szpitala.

– Ja Krzysia doskonale rozumiem. On żyje dla tych ludzi i chce być z nimi. Mam tak samo – mówi legendarna aktorka.

Podkreśla także, że stara się o wspierać za wszelką cenę. Nieustannie podtrzymuje go na duchu i liczy na to, że niebawem wyjdzie z placówki medycznej i będzie mógł wraz z nią cieszyć się postępami ich podopiecznych.

– Czekam na Krzysia w Krakowie i wierzę, że na własne oczy zobaczy Radka – podkreśla Anna Dymna.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

WARTO PRZECZYTAĆ:

  1. Fani żegnają ulubioną aktorkę. Grała w serialu TVP od 2007 roku
  2. Gwiazda „07 zgłoś się” w rozpaczy. Tragedia zniszczyła jej całe życie
  3. Aneta Zając walczy z chorobą. Z aktorką jest coraz gorzej
  4. Dramatyczny apel Kate. Księżna prosi o pomoc

Czy podziwiasz pracę fundacji Anny Dymnej?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Gwiazdy, które nie wstydzą się ciężarnego ciała [ZDJĘCIA]


Miłość jak ze snu: Gwiazdy, które związały się ze swoimi fanami