Anna Dymna mąż
WikiMedia Commons/Ja Fryta
- 30 Października 2019

Mąż Anny Dymnej zmarł tragicznie 40 lat temu. Właśnie ważne materiały ujrzały światło dzienne

Anna Dymna niespodziewanie zgodziła się na ujawnienie zbiorów z prywatnego archiwum. Śmierć jej męża 40 lat temu była dla wielu ogromną tragedią, a teraz wiele spraw ujrzało światło dzienne.

Anna Dymna po latach postanowiła podzielić się ze światem pamiątkami po swoim tragicznie zmarłym mężu. Połączyła ich wielka miłość, która niestety nie mogła długo trwać. Rozłączeni jego tragiczną śmiercią, w pewnym sensie wciąż są razem - aktorka bardzo wiele wysiłku wkłada w kultywowanie pamięci o swoim Wiesławie Dymnym.

Kotlety schabowe odchodzą w niepamięćKotlety schabowe i mielone to już przeszłość. Zupełnie nowy przepis podbija serca Polaków, palce lizaćCzytaj dalej

Anna Dymna wypowiada wzruszające słowa na wernisażu

24 października w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie odbył się wernisaż prac z domowego archiwum Dymnych. Chociaż od śmierci Wiesława Dymnego minęło aż 40 lat, aktorka wciąż dba o to, aby pamięć o nim nie zaginęła. 15 lat starszy od niej mężczyzna zmienił jej życie.

- Nasza znajomość trwała zaledwie siedem lat. Ale otworzyła przede mną niezwykłą perspektywę widzenia świata - powiedziała podczas wernisażu Anna Dymna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

szczeniakiPrzygarnęli z ulicy małego puchatego pieska. Myśleli, że to jakaś nowa rasa, ale prawda okazała się przerażającaCzytaj dalej

Chociaż Wiesław Dymny cierpiał na chorobę alkoholową, był żywym świadectwem tego, że nigdy się nie poddając można wiele osiągnąć, nawet pomimo cierpienia i przeciwności losu. Anna Dymna z rozrzewnieniem wspomina to, jak bardzo jej mąż kochał sztukę i ile poświęcał jej czasu.

- Potrafił bawić się sztuką. Pieniądze nie miały dla niego znaczenia. Kiedy miał ochotę, pisał piosenki i wiersze, kiedy indziej stawał się plastykiem albo aktorem. Bez względu na to, czym się zajmował, zawsze pozostawał autentyczny - opowiadała Anna Dymna.

Chociaż żył w czasach PRL, był wolnym człowiekiem

Anna Dymna wspomina, że jej sztuka była dla niego na tyle ważna, że stanowiła poniekąd również treść ich małżeństwa. Para miała spędzić niezliczone noce na robieniu zdjęć czy czytaniu książek. Jej mąż lubił, gdy czytała mu na głos, a teraz aktorka wspomina to z rozczuleniem.

Dzisiaj grzeje:

1. NIE ŻYJE prawdziwa legenda. Aktor miał zaledwie 77 lat

2. Skandal rozrywa rodzinę królewską. Szykuje się rozwód, na okładki trafiło zdjęcie księcia całującego się z mężczyzną

Życiorys Wiesława Dymnego obfituje w dowody pasji życia i zamiłowania do sztuki. Chociaż studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, nigdy jej nie skończył. Zamiast tego poświęcił się "robieniu sztuki" w życiu codziennym. Występował między innymi w słynnej "Piwnicy pod Baranami".

- Funkcjonował w czasach zapiekłej komuny. Czuł się jednak wolnym człowiekiem - wspomina męża Anna Dymna.

Na wystawie znalazło się wiele prac i rzeczy mających szczególną wartość nie tylko dla celebrytki, ale i fanów zmarłego artysty. O istnieniu wielu z nich sympatycy zupełnie nie mieli pojęcia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. 650 tys. Polaków SKAZANYCH. Czeka was głodowa emerytura
  3. Bogumiła Wander przyznała, że mąż woził ją na spotkania z kochankiem. Ten romans wstrząsnął całą telewizją
  4. Mąż dostał książkę w prezencie od żony. Kiedy zobaczył, co jest w środku, jeszcze długo nie mógł przestać płakać
  5. Pierwszy raz odwiedziła rodziców chłopaka. Specjalnie dla niej przygotowali bajeczny obiad, zagotowała się z wściekłości widząc swój talerz
  6. Polska policja pilnie poszukuje niebezpiecznego 10-latka. Po tragedii zbiegł z miejsca zdarzenia

PiesWłaściciele tych psów mają bardzo mało czasu. 11 ras żyje bardzo krótko, część z nich nie przeżyje nawet 5 latCzytaj dalej

źródło: pomponik

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News