Nieznana przyjaciółka Kaczyńskiego. To u niej zapadają najważniejsze decyzje

Nieznana przyjaciółka Kaczyńskiego. To u niej zapadają najważniejsze decyzje Źródło: fot. flickr.com; publicdomanepictures.com

Polski system polityczny jest w wielu aspektach zbudowany w sposób absurdalny. Do tego stopnia, że chociaż na najwyższych krajowych stanowiskach są prezydent i premier, powszechnie wiadomo, że większość decyzji podejmuje prezes partii rządzącej. Ostatnio jednak okazało się, że Jarosław Kaczyński nie jest w tym osamotniony.

Jak informują media, od pewnego czasu "główny ośrodek decyzyjny" PiS, a zatem także całej obecnej polskiej polityki coraz częściej przenosi się z ul. Nowogrodzkiej - gdzie znajduje się siedziba PiS - na ulicę Wilczą. To właśnie tam mieszka mało znana przyjaciółka szefa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Kim jest Anna Bielecka?

Właścicielka pracowni architektonicznej przy Wilczej 23 w Warszawie coraz częściej gości w swoim mieszkaniu całą śmietankę PiS. Mieszkanie znajduje się zresztą pod tym samym adresem. Media zainteresowały się nią, kiedy po raz pierwszy sfotografowano Jarosława Kaczyńskiego wchodzącego z bukietem róż do budynku. Anna Bielecka jest pierwszą żoną Czesława Bieleckiego, byłego posła AWS i kandydata PiS na prezydenta Warszawy w 2010 roku. Prócz Jarosława Kaczyńskiego u Anny Bieleckiej gościć mają także premier Mateusz Morawiecki czy były kandydat na premiera "rządu technicznego" wicepremier Piotr Gliński. Widywani są także profesorowie Krasnodębski i Legutko - reprezentujący PiS w Parlamencie Europejskim. Spośród "ludzi prezydenta", którzy odwiedzają pracownię, wymienić można ministra Krzysztofa Szczerskiego czy doradcę społecznego Andrzeja Zybertowicza. W odwiedziny przychodzą także były sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Maciej Łopiński, ambasador Andrzej Przyłębski czy kompozytor Michał Lorenc. To właśnie w gronie najważniejszych ludzi w polskiej polityce w mieszkaniu Anny Bieleckiej podejmowane jest wiele najważniejszych decyzji ostatnich miesięcy.

Nowy ośrodek decyzyjny PiS

Jak przekazują niektóre tytuły prasowe, w mieszaniu tajemniczej przyjaciółki prezesa miały być omawiane najważniejsze w ostatnim czasie sprawy polityczne. To tam zapadały decyzje o "odchudzeniu" rządu Morawieckiego. Tam także rozmawiano o ewentualnej kandydaturze Glińskiego na prezydenta. Anna Bielecka miała być świadkiem próby obsadzenia resortu dyplomacji przez prezydenckiego ministra Szczerskiego. U niej w mieszkaniu zapadła ponoć decyzja o obsadzeniu stanowiska prezesa TK przez sędzię Julię Przyłębską. Mieszkanie odwiedzają ludzie, których prezes uważa za godnych wysłuchania. Ich pomysły są potem wcielane w życie. To właśnie na Wilczej 23 odbywały się spotkania Polskiej Fundacji Narodowej i spółki "Solvere", która realizowała kampanię "Sprawiedliwe Sądy". Jak dowiedziały się media, spólnikiem Bieleckiej jest Piotr Walkowiak. To pełnomocnik ministra Glińskiego. Zajmuje się między innymi nadzorowaniem budowy Muzeum Historii Polski.
WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Kaczyński otwarcie o homoseksualizmie. Będzie skandal?
  2. Kaczyński grozi palcem. "UWAŻAJCIE!"
  3. PiS się nie zatrzymuje! Wiadomo od kiedy będą wypłacać 300+
Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu