Do protestów przeciwko ustawie o Sądzie Najwyższym autorstwa PiS dołączają kolejni obywatele. Wśród nich są nie tylko politycy czy działacze społeczni ale i celebryci. Swoje niezadowolenie manifestują nie tylko w kraju ale i za granicą. Tak właśnie jest w przypadku światowej sławy modelki – Anji Rubik.

Spór wokół kontrowersyjnej ustawy o Sądzie Najwyższym eskaluje. Jej zwolennicy przekonują, że polepszy ona stan polskiego sądownictwa. W tym samym czasie przeciwnicy zarzucają partii rządzącej dyktatorskie tendencje. Ich zdaniem, ustawa w jej obecnym kształcie miałaby zaburzyć trójpodział władzy.

W protestach, które mają miejsce we wszystkich dużych miastach w Polsce, udział biorą dziesiątki tysięcy obywateli. Właśnie dołącza do nich, choć nie fizycznie, Anja Rubik. Modelka wystosowała apel do Berlińczyków.

Zapewne dotarły do Was niepokojące wieści z Polski. Rząd PiS, wbrew Konstytucji, przeprowadził właśnie przed Sejm projekty trzech ustaw, które oddadzą polskie sądownictwo pod całkowitą polityczną kontrolę partii rządzącej, a konkretnie jej autorytarnego lidera, Jarosława Kaczyńskiego. Jego osobiste intencje są jasne. Wyraził je, zwracając się w czasie wtorkowego nocnego posiedzenia Sejmu z trybuny sejmowej w kierunku parlamentarnej opozycji z oskarżeniem o zamordowanie jego brata bliźniaka w czasie katastrofy samolotowej w Smoleńsku w 2010 roku – czytamy w poście Rubik.

Modelka wezwała Berlińczyków do protestowania przeciwko wprowadzanym przez PiS zmianom. Zaprosiła ich na wiec solidarności z Polską.

Przynieście ze sobą świece. Zapalimy je jako uniwersalny znak sprawiedliwości i odwagi. Nasza manifestacja organizowana jest przez różne środowiska polityczne i społeczne, ale odbywa się ponad podziałami, bez politycznych emblematów – napisała modelka.

Zobacz również