Reklama
Zostawcie Anję Rubik! Prawica obleśnie rzuciła się na legendarną modelkę Źródło: yt/ A Fashion
Reklama

Zostawcie Anję Rubik! Prawica obleśnie rzuciła się na legendarną modelkę

Anja Rubik bezsprzecznie jest jedną z najbardziej wpływowych osobowości w Polsce. Jej zadziwiająca kariera, którą zrobiła w świecie modelingu, przyniosła jej światową sławę. Gwiazda nierzadko komentuje sytuację polityczno-społeczną w kraju. Teraz za swoją wypowiedź o warszawskim marszu została zaatakowana przez prawicowe media.

Reklama
Anja Rubik postanowiła skomentować obchody stulecia odzyskania niepodległości. Na swoim Instagramie zamieściła kultowe zdjęcie reprezentujące marsz na ulicach Warszawy i opatrzyła je rozległym komentarzem. Z całą pewnością odnosiła się do obecnej na miejscu nienawiści i do błędów, które popełnili organizatorzy. Prawicowe media skrytykowały jednak jej punkt widzenia.

Co Anja Rubik napisała na swoim Instagramie? Bulwersujący komentarz prawicowych mediów

- Była tam społeczność, która reprezentowała równość, tolerancję i miłość dla swojego kraju, jednak ultra-nacjonaliści i ksenofobowie (z których niektórzy są antysemitami) również byli obecni podczas marszu (nie możemy tego po prostu zignorować!) I, moim zdaniem, zepsuli stuletnią rocznice niepodległości Polski. Ten dzień powinien być spokojny, bez ŻADNEJ nienawiści - napisała Anja na swoim Instagramie. Odniosła się także do palenia flagi Unii Europejskiej, rzucania rasistowskimi sloganami oraz agresji. W jej ocenie za dużo było na miejscu wulgarnych sformułowań, a biorący udział w marszu politycy i tym samym organizatorzy, zdawali się nie widzieć eskalacji problemu. Prawicowe media nazwały światowej sławy modelkę... gwiazdką znaną z kilku produkcji TVN-u. Anja Rubik po maturze zamieszkała w Nowym Jorku. Uczestniczyła w największych kampaniach reklamowych takich gigantów mody jak Velentino, Gucci czy Chanel. Ci, którzy znają kulisy jej kariery, wiedzą, jak wiele jej nazwisko znaczy w branży. Kilkukrotnie zdobyła tytuł Modelki Roku. Niedawno wydała książkę "SexED", w której mówi młodym ludziom, w jaki sposób przestać się wstydzić seksu i w jaki sposób myśleć o partnerze w łóżku. Działanie to spotkało się z ogromnym zainteresowaniem środowisk zajmujących się edukacją seksualną.

Reklama


DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Pod zdjęciem Rubik na Instagramie pojawiły się bulwersujące komentarze, wyraźnie wskazujące na powiązania autorów ze środowiskami prawicowymi. - Pomyliły ci się chyba marsze. Byłem tam wczoraj i było to piękne święto narodowe... - pojawia się w komentarzu. - Żeby mówić o tolerancji, najpierw trzeba zacząć od siebie i dać innym przykład. Opluwaniem kogoś, nic nie zdziałasz. Nietolerancja nie wygrasz z nietolerancja. Niezależnie od poglądów ci ludzie też mieli prawo być na marszu tak jak ty. Skoro ty masz prawo do swoich poglądów to nie zabieraj tego prawa komuś. To i tak nie zmieni ich poglądów, tylko jeszcze bardziej podjudza do nienawiści - pojawia się dalej. - Aniu kochana zajmij się moda, a nie polityką, bo to ci zdecydowanie lepiej wychodzi - czytamy na Instagramie. Okazuje się, że uwaga, którą zgłosiła Rubik, nie spodobała się środowiskom prawicowym.

Reklama


ZOBACZ TAKŻE:
  1. Agata Duda "przepadła" podczas Marszu Niepodległości. Burza na całą Polskę
  2. Policja aresztuje uczestników Marszu Niepodległości! Możesz dostać fortunę
  3. Znaki zodiaku polskich gwiazd. Sprawdź, z kim dzielisz los
  4. Polak uratował wyjątkowego zwierzaka i z nim zamieszkał. Historia obiegła już świat
  5. Gwiazda "M jak Miłość" ma dość! Miażdży Marsz Niepodległości
Reklama
Następny artykuł

Czy oglądasz Taniec z gwiazdami?