Nagła śmierć! Nie żyje ikona, bez niej nic nie będzie takie samo

Nagła śmierć! Nie żyje ikona, bez niej nic nie będzie takie samo

Śmierć zawsze jest powodem do smutku. To jednak niezwykle dotkliwa strata dla całego świata. Zmarła legendarna pisarka, autorka bestsellerów. O jej śmierci poinformował wydawca.

W New Hempshire zmarła słynna powieściopisarka Anita Shreve. Jest autorką wielu bestsellerów, w tym zekranizowanych powieści: "Ciężar wody" i "Ruch oporu". O jej śmierci poinformował wieloletni wydawca jej książek, Alfred A. Knopf.

Nie żyje Anita Shreve

Shreve zmarła w czwartek w swoim domu w New Hampshire. Miała 71 lat i w ostatnim okresie zmagała się z chorobą nowotworową - poinformował agencję Associated Press Alfred A. Knopf. Pisarka urodziła się w Dedham w stanie Massachusetts w 1946 roku. Napisała w swoim życiu 15 bestsellerów. Najbardziej znana jest z dzieł "Ciężar wody" i "Ruch oporu". Obie te pozycje zostały zekranizowane. W gwiazdorskiej obsadzie (m.in. Sean Penn, Sarah Polley i Elizabeth Hurley) w 2000 roku nakręcono "Ciężar wody". Reżyserką filmu została Kathryn Bigelow. W 2003 roku pojawiła się kolejna ekranizacja książki Anity Shreve - "Ruch oporu". Jedną z głównych ról zagrała Julia Ormond, zaś reżyserował mający polskie korzenie Todd Komarnicki (reżyser m.in. filmu "Sully" opowiadającego historię bohaterskiego pilota, który wylądował na rzece Hudson).

Kim jest Anita Shreve?

Kariera Shreve zaczęła się od pracy nauczycielskiej i dziennikarskiej. Nauczała między innymi kreatywnego pisania. Jeszcze jako nauczycielka zaczęła pisać opowiadania. Za jedno z nich w 1976 roku otrzymała nagrodę O. Henry przyznawaną co roku za krótkie opowiadania. Wówczas podjęła decyzję o zmianie zajęcia. Została dziennikarką, przez kilka lat pracowała w Kenii w Nairobi. Stamtąd przesyłała swoje artykuły do gazet: "Quest", "US" i "Newsweeka". Także po powrocie do Stanów Zjednoczonych dalej pracowała jako dziennikarka. Na swoim koncie ma liczne powieści, z których wiele było nagradzanych lub nominowanych do prestiżowych nagród. Jedna z najsłynniejszych - "Ciężar wody" - otrzymała nominację do jednej z najbardziej prestiżowych brytyjskich nagród literackich - Orange Prize. Ostatnią jej książką była "The Stars Are Fire" wydana w 2017 roku. Jej śmierć jest ogromną stratą dla całego świata literatury. Książki Anity Shreve przejdą do historii. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Horror! Słynny dziennikarz w szpitalu, jego żona nie żyje
  2. Nie żyje legendarny reprezentant Polski. Ale opłakuje go cały świat
  3. Ta śmierć wstrząsnęła całym krajem. Nie żyje legenda
  4. Nie żyje aktor „Stawki większej niż życie”
Następny artykuł