Ania i Michał spadali kilkaset metrów, obijając się o skały i lód. Wiedzieli, że to już koniec

Ania i Michał spadali kilkaset metrów, obijając się o skały i lód. Wiedzieli, że to już koniec Źródło: pxhere/CC0 Public Domain

Ania i Michał to dwoje naukowców, którzy brali udział w wyprawie polarnej. Niestety, w niedzielę potwierdziło się najgorsze - oboje zginęli. Młodzi badacze spadali kilkaset metrów w dół.

Ania i Michał to dwoje młodych naukowców, którzy brali udział w 41. Wyprawie Polarnej Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk. W piątek wybrali się na wędrówkę po urokliwej wyspie Spitsbergen, z której niestety nie udało im się wrócić. 

Ania i Michał byli pracownikami Polskiej Stacji Polarnej

W piątek Ania wraz ze swoim współpracownikiem zdecydowali, że wybiorą się na wycieczkę po malowniczej wyspie. Z racji dość niebezpiecznego krajobrazu, zanim dwójka naukowców wyruszyła to poinformowała swoich towarzyszy o terminie, w którym powinni wrócić. 

Termin przewidziany był na niedzielę rano. Gdy załoga zorientowała się, że Ania i Michał jeszcze nie wrócili, postanowili rozpocząć ich poszukiwania. Po kilku godzinach naukowcy odnaleźli ciała swoich współpracowników. Badacze zostali odkryci pod górą Kamkrona, która jest na wschód od stacji badawczej. Jest to bardzo niebezpieczna okolica z racji zagrożeń lawinowych oraz trudnego dostępu do lokalizacji. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Podczas wędrówki doszło do wypadku

Naukowcy, którzy znaleźli ciało Ani oraz Michała zadzwonili po pomoc. W niedługim czasie na miejsce tragedii przyleciał helikopter z lekarzami oraz funkcjonariuszami policji. Jak ustalono, dwójka Polaków zapuściła się w niebezpieczny obszar i spadli z kilkuset metrów co niestety zakończyło się śmiercią. 

Spitsbergen niestety słynie ze swojej zdradliwości. Nigdy nie można być pewnym co kryję się pod pokrywą śnieżną, w tym regionie można spotkać dziury w terenie o głębokościach sięgających kilkunastu metrów.

ZOBACZ TAKŻE:  

  1. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską, co się stało?
  2. Jan Englert ma poważne problemy ze ZDROWIEM?! Beata Ścibakówna walczy o męża
  3. Malgorzata Rozenek wrzucila do sieci zdjecie w samych majtkach. Nie uwierzycie, ile na tym zarabia, astronomiczne kwoty
  4. Oniemiejecie. Tak wygladala Malgorzata Kozuchowska w dniu swojego slubu, petarda to malo powiedziane
  5. Media zelektryzowala dzis smutna wiadomosc. Doda trafila wczoraj do szpitala
  6. TVN pilnie przekazuje ostrzezenia wielkiego banku. Twoje pieniadze sa zagrozone

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News