Ona żyje dzięki Wielkiej Orkiestrze. Wstrząsająca historia 11-letniej dziś Ani

Ona żyje dzięki Wielkiej Orkiestrze. Wstrząsająca historia 11-letniej dziś Ani

Ania nie miała wielkich szans na przeżycie. Urodzona w 26 tygodniu ciąży przeżyła tylko dzięki sprzętowi zakupionemu z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To jedna z najbardziej wstrząsających historii, które chwytają za serce.

Ania jako skrajny wcześniak nie miała wielkich szans na przeżycie bez zaawansowanego sprzętu medycznego. Jej mama, Magdalena Domska wspomina w mediach kulisy porodu córki. Ta historia jest żywym świadectwem na słuszność działania WOŚP. I dowodem, że sprzęt kupiony z darowizny Orkiestry przekłada się na ratowanie życia.

Historia, która chwyta za serca. Ania ważyła mniej niż kilogram. Przeżyła dzięki sprzętowi z WOŚP

- Ania nie ważyła nawet tyle co torebka cukru. Urodziła się w 26. tygodniu ciąży. Gdyby nie sprzęt od WOŚP-u mojej córeczki mogłoby nie być... mnie również - mówi dziennikowi "Fakt" Magdalena Domska. Wymiar tej historii nie przez przypadek publikujemy w dniu 27 finału WOŚP. Wierzymy, że dzięki kolejnym zakupom - w tym roku na poczet oddziałów geriatrii - polscy pacjenci będą mieli lepsze warunki lecznicze. Wracając do historii pani Magdaleny. Jej poród sprzed 11 lat był istnym dramatem. Nowo narodzona dziecina miała ważyć mnie niż kilogram. Tak wątły organizm nie był przystosowany, by "poradzić" sobie po przyjściu na świat. Dziecko trafiło na oddział OIOM sosnowieckiego szpitala. - A ja z powodu krwotoku po cesarce do innego szpitala. By ratować moje życie lekarze musieli wyciąć mi macicę – mówi po latach "Faktowi" pani Magda. Dzieciaczek spędził w specjalnym inkubatorze podarowanym przez WOŚP dwa miesiące. Czytamy, że dziewczynka przeszła też operację odlaserowania siatkówki.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ – Moje dziecko ma wadę wzroku, nosi okulary, ale żyje. Jestem wdzięczna lekarzom i orkiestrze. Pamiętam, wagę w szpitalu z serduszkiem orkiestry – opowiada pani Magda. Ta historia jest potwierdzeniem, że grająca "do końca świata i jeden dzień dłużej" Orkiestra przekłada się na wymierną pomoc potrzebującym. Mama i córka, które przeżyły dzięki sprzętowi z WOŚP, aktywnie włączają się w datki na kolejne edycje Orkiestry. Przypomnijmy, z rana, tuż po godz. 9, na koncie inicjatywy Jurka Owsiaka A.D. 2019 znajdowało się ponad 11 milionów złotych.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Martyna Wojciechowska mieszka w hinduskiej świątyni?! Tego nikt się nie spodziewał!
  2. Ile ma lat Omenaa Mensah? Zemdlejecie z wrażenia! 
  3. Wspaniały gest Donalda Tuska z okazji WOŚP. Może paść rekord
  4. Rekord WOŚP to astronomiczna kwota. Uda się ją pobić w tym roku?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News