Podczas powitania prezydenta, ciało Angeli Merkel zaczęło całe drżeć. Nie potrafiła opanować kończyn

Podczas powitania prezydenta, ciało Angeli Merkel zaczęło całe drżeć. Nie potrafiła opanować kończyn Źródło: screen/YouTube/RT Deutsch

Angela Merkel gościła w Berlinie jednego z europejskich przywódców. Kanclerz Niemiec, słynąca z przestrzegania etykiety, nagle zaczęła się niepokojąco zachowywać. Potem musiała tłumaczyć dziennikarzom, dlaczego doszło do takiego zdarzenia.

Angela Merkel, odkąd pełni funkcję kanclerz Niemiec, dała się poznać jako osoba dbająca o przestrzeganie wszelkich zasad dyplomatycznej etykiety. Dlatego jej zachowanie, które zaobserwowały media w czasie oficjalnej wizyty jednego z zagranicznych przywódców, mocno zdziwiło opinię publiczną. Dopiero na późniejszej konferencji prasowej kanclerz Niemiec przerwała domysły i wyjaśniła, czym spowodowane były tajemnicze drgawki. 

Angela Merkel drżała na hymnie. Nie było to wzruszenie

Z oficjalną wizytą do Niemiec przyleciał nowy prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełeński. Zełenski wcześniej odwiedził już Brukselę, gdzie rozmawiał z przedstawicielami NATO i Unii Europejskiej, do których Ukraina też chciałaby przystąpić. Następnie przyszedł czas na złożenie wizyty najważniejszym europejskim graczom, którymi niewątpliwie są Emmanuel Macron i Angela Merkel. Po wizycie w Paryżu, Zełenski wylądował w Berlinie, gdzie przywitała go niemiecka kanclerz. I nagle doszło do niespodziewanego zdarzenia.

Angela Merkel i Wołodymyr Zełeński stali obok siebie i słuchali odgrywanych przez orkiestrę narodowych hymnów obu państw. Na masztach powiewają flagi: niemiecka, ukraińska i Unii Europejskiej. Nagle ciało pani kanclerz wpadło w drżenie. Ewidentnie było ono niekontrolowane - Merkel zaciskała dłonie i usta, ale nie może powstrzymać tego dygotu. Prezydent Ukrainy stał obok i starał się nie zwracać uwagi na dziwne zachowanie pani kanclerz. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wyjaśnienia na konferencji. Mogło być niebezpiecznie

Zaniepokojone media musiały czekać na oficjalne komentarz aż do konferencji prasowej, która została zorganizowana godzinę później. Przed mikrofonami stanęło oboje przywódców, ale pytania nie dotyczyły tylko polityki. Kanclerz Niemiec wytłumaczyła, co było powodem jej niepokojącego zachowania.

Angela Merkel przyznała, że zaczęła drżeć wskutek odwodnienia. Zapewniła, że od czasu incydentu wypiła trzy szklanki wody i teraz czuje się już bardzo dobrze. Dziennikarze mogli ponownie skupić się na politycznych aspektach wizyty ukraińskiego prezydenta. A ta była bardzo istotna - nowemu przywódcy, który nie ma doświadczenia w politycznym świecie, bardzo zależało, by wrócić do kraju z dobrymi wiadomościami o wsparciu Niemiec i Francji. Niedyspozycja kanclerz Merkel na pewno skomplikowałaby wizytę, a skutki odwodnienia mogły być bardzo poważne. 

Niemieckie media przypomniały, że to nie pierwszy raz, gdy u pani kanclerz dostrzec można było podobne objawy. W przeszłości było już kilka sytuacji, gdy podczas oficjalnych wizyt w upalne dni Merkel zaczynała drżeć. Jako przyczynę zawsze podawano odwodnienie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mikołaj Roznerski pobił się z mężem Kasi Warnke. Wszystko zostało nagrane
  2. TVP: Decyzja o odłączeniu Szymona od aparatury została podjęta wbrew rodzicom
  3. Straszne wiadomości. Nie tylko 10-letnia Kristina i mały Szymon, kolejna śmierć wstrząsnęła Polską

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News