Aneta po dużej podwyżce zerwała kontakt z biednymi znajomymi. "Nie pasuję do nich"

Aneta po dużej podwyżce zerwała kontakt z biednymi znajomymi. "Nie pasuję do nich"

Aneta napisała list do pewnej redakcji, w której przyznała się do zerwania kontaktu ze znajomymi. Wiele zmieniło się w jej życiu, kiedy dostała znaczną podwyżkę pensji.

Aneta przyznała publicznie, że zmiana zarobków wywróciła jej życie do góry nogami. Metamorfozie uległ nie tylko jej status materialny, ale też życie towarzyskie. Okazało się, że pieniądze zniszczyły dawne przyjaźnie.

Aneta dobrze dogadywała się znajomymi. Do pewnego momentu

Często tak bywa, że grono znajomych jest w podobnej sytuacji etnicznej, społecznej, czy finansowej. Ludzie dobierają się w grupy na podstawie swojej pozycji w społeczeństwie, gdyż wszyscy czują się równi i nikt nie jest wykluczony. Ponadto wtedy wszyscy muszą zmagać się ze zbliżonymi problemami i mogą oblewać podobne sukcesy. Dlatego, jeśli ktoś nagle się wyłamie i społecznie awansuje, może zostać uznany za intruza w gronie znajomych.

Tak było z Anetą, która przez długi czas obracała się w gronie znajomych - biednych studentów. Młodzież niezarabiająca zbyt dużo, ale mająca wielkie potrzeby, cały czas kombinowała, jak zaoszczędzić pieniądze, aby starczyło na utrzymanie, ale i imprezy czy podróze. Wiadomo więc, że alkohol na spotkaniach nie był najwyższej jakości, a podróże nie były all-inclusive.

Wszystko zmieniło się, kiedy Aneta nie musiała już oszczędzać, na czym się dało.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Aneta zerwała kontakt ze znajomymi, ze względu na sowita podwyżkę

Kiedy kobiet awansowała, jej życie diametralnie się zmieniło. Teraz mogła pozwolić sobie na znacznie droższe alkohole oraz dużo bardziej wykwintne jedzenie. Ponadto nie musiała już kombinować, jak tanio podróżować po świecie - w pełni wystarczało jej pieniędzy, żeby nocować w dobrych hotelach i nie przejmować się cenami biletów.

Nie mogli tego znieść jej znajomi, którzy żyli w znacząco skromniejszych warunkach. Zaczęły pojawiać się docinki na temat bogactwa koleżanki. Mimo że sama bohaterka historii próbowała coś z tym zrobić, nie udało jej się utrzymać dawnych relacji. Miała zupełnie inne problemy, inne potrzeby, ale i możliwości, niż jej znajomi. Przez to nie mogli się ostatecznie dogadać i zerwała z nimi kontakt, a wszystko przez podwyżkę i większe pieniądze. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał Szpak odleciał totalnie! Gdy wyszedł na scenę, fanom oczy wyszły z orbit. Zemdlejecie, jak to zobaczycie
  2. Co się stało Henryce Krzywonos? Legenda Solidarności schudła aż 60kg! Na jej widok pospadacie z krzeseł!
  3. Aktor grający Paździocha w "Kiepskich" latami ukrywał zdumiewającą prawdę przed mediami. Kim jest syn gwiazdora Polsatu Eryk?
  4. W wesołym miasteczku doszło do tragicznego wypadku. Polsat: 13-latka walczy o życie
  5. Miał się rozpłakać? Gdy wielki polski artysta, 85-letni Jan Kobuszewski, poznał kwotę emerytury, machnął na ZUS ręką
  6. Różnica wysokości emerytury Rynkowskiego i Wałęsy to przepaść. Mocne zaskoczenie

Źródło: Papilot

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News