Andrzej Wajda
Fot. YouTube / FPFFGdynia
Wiadomości Pikio - 21 Grudnia 2018

Bitwa o majątek Andrzeja Wajdy. Córka poniosła boleską klęskę

Andrzej Wajda był jednym z najbardziej uzdolnionych i rozchwytywanych reżyserów w Polsce. Jak się okazuje, równie rozchwytywany jest jego pokaźny majątek, który po śmierci artysty stał się istnym kamieniem niezgody rzuconym pomiędzy najbliższych mu ludzi. Wojny o dobra materialne były na tyle zawiłe, że ich finał odbył się w sądzie.

Andrzej Wajda doczekał się nie tylko ogromnego uznania w świecie kinematografii, ale i córki. Karolina Wajda to dziecko z jego związku małżeńskiego z Beatą Tyszkiewicz, który rozpadł się w 1969 roku. Dziś kobieta domaga się sprawiedliwości z związku z niejasnościami w kwestii testamentu ojca.

Andrzej Wajda nie zostawił praw autorskich córce. Karolina Wajda poszła do sądu

Karolina Wajda po śmieci ojca musiała zmierzyć się nie tylko z ogromnym bólem i cierpieniem, ale i niejasnościami w kwestiach finansowych. Jak sama podkreśla, przez całe życie żyła w bardzo bliskich relacjach ze swoim tatą, który na bieżąco ją o wszystkim informował. Gdy okazało się, że testament zupełnie odbiega od tego, który przedstawił jej ojciec, w głowie kobiety zapaliła się czerwona lampka. - Pierwszy testament nie był tajemnicą. Tata zaprosił mnie do Krakowa, by mi go wręczyć. Wiedziałam o wszystkim, bo utrzymywałam z tatą bliskie kontakty aż do jego śmierci. Zapisał mi prawa autorskie. Zależało mu, by zostały w rękach rodziny Wajdów (...) - Ostatni testament diametralnie różni się od pierwszego, który został mi przedstawiony przez Tatę, i to było dla mnie dużym zaskoczeniem - powiedziała w jednym z wywiadów. Jak się okazuje, sąd nie uznał jej wątpliwości za zasadne. Artysta zmienił testament, a ława przysięgłych zastosowała się do wytycznych. Prawa autorskie wraz z majątkiem trafią do jego czwartek żony, Krystyny Zachwatowicz.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
GłówneKrzysztof Jackowski i inni nie mogli już dłużej milczeć. To wydarzy się w 2019 roku, straszne wizjeCzytaj dalej

Artysta zmiennym jest

Jak się okazuje, Andrzej Wajda zmieniał swój testament aż 9 razy! Artysta musiał zmagać się z wieloma wątpliwościami, które ostatecznie rozwiane musiały zostać w sądzie. Jego córka nie ma jednak żadnego żalu ani pretensji. Z pokorą przyjęła wyrok sądu. - Uznaję postanowienie sądu i nie będę się odwoływać. Dla mnie ta sprawa jest zamknięta - oświadczyła Karolina Wajda Kobieta już wcześniej przyznała, że zrobi wszystko, aby sprawa została zakończona w taki sposób, w jaki życzyłby sobie tego jej tata. - Zależy mi, by wszystko zostało rozstrzygnięte zgodnie z wolą Taty - mówiła w jednym z wcześniejszych wywiadów. Jak podaje Super Express, córka reżysera nie została z niczym. Ojciec przepisał jej dwie nieruchomości - dworek Norwida w Głuchach pod Radzyminem, a także dom na Żoliborzu. Żona artysty będzie natomiast musiała podzielić się swoim bogactwem z kilkoma fundacjami, między innymi z fundacją Kyoto-Kraków.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Gwiazda M jak Miłość jeszcze nigdy nie zaskoczyła tak swoich fanów. Piękny prezent na Święta!
  2. Beacie Tyszkiewicz opadła szczęka! Jej córka straciła właśnie miliony złotych
  3. Rolnik szuka żony rozsławił Polskę na całą Europę. Zemdlejecie z wrażenia
  4. Nie żyje ikona światowego kina. Tragiczne informacje obiegły media
  5. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
GłówneEmerytury przechodzą rewolucyjne zmiany. Co musisz o nich wiedziećCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News