andrzej wajda
fot.youtube.com/radio5
Mateusz Wysokiński - 18 Grudnia 2018

Dwa lata po śmierci Wajdy wyszły na jaw wstrząsające informacje. Córka jest rozgoryczona

Andrzej Wajda miał za sobą wielką karierę, która okraszona była sukcesami i międzynarodowym uznaniem. Słynny reżyser oprócz dorobku zabrał ze sobą do grobu wielką tajemnicę, która wydaje się bardzo ciężka do rozwiązania. Córka artysty jest bardzo zdenerwowana sytuacją i o pomoc w rozwikłaniu sprawy poprosiła sąd.

Andrzej Wajda przez lata swojej twórczej pracy stał się jedną z ikon polskiego filmu. Artysta oprócz wielkiego dorobku miał pozostawić po sobie aż 8 wersji swojego testamentu. Dochodzenie do prawdy, która "ostatnia wola" wielkiego reżysera jest tą prawdziwą, ciągnie się już od dwóch lat. W całą sprawę bardzo zaangażowała się córka artysty - Karolina Wajda, która chce się dowiedzieć, czy ojciec umieścił ją wśród listy spadkobierców jego majątku.

Andrzej Wajda stworzył osiem wersji testamentu

Według doniesień prasowych reżyser miał w trakcie swojego życia stworzyć aż osiem wersji testamentu. Według pierwszej wersji twórca filmowy miał przekazać część swojego majątku córce, wraz z prawami autorskimi do filmów, a za resztę pieniędzy stworzyć fundację, która miała finansować przyszłe, uzdolnione gwiazdy polskiego kina. Okazuje się jednak, że ten dokument doczekał się aż siedmiu poprawek. Ostateczna wersja pisma wskazuje, że Karolinie Wajdzie nie należy się nic z majątku ojca, a wszystkie pieniądze i prawa do filmów uzyskałaby ostatnia z małżonek legendarnego reżysera - Krystyna Zachwatowicz. – Gdy testament został otwarty, okazało się, że zakłada przekazanie całego majątku czwartej żonie, czyli Krystynie Zachwatowicz. Byłam tym zdziwiona, dlatego sprawę oddałam do sądu – opowiada Faktowi córka reżysera.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
DowborPolsat dał im niepowtarzalną szansę. Tylko nieliczni potrafili ją wykorzystaćCzytaj dalej

Czy córka Wajdy dostanie spadek?

W sumie w sprawie testamentu reżysera odbyło się już dziesięć rozpraw, w trakcie których zgromadzono dziesiątki materiałów dowodowych, a także przesłuchano wielu świadków. Według słów córki Wajdy niebawem doczekamy się ostatecznego wyniku sprawy. Kobieta powiedziała, że jeśli ostatnia wersja testamentu okaże się tą prawdziwą, to ją zaakceptuje. - Jestem prawie pewna, że sąd uzna, iż ostatnia wersja testamentu jest obowiązująca, czyli majątek zostanie przekazany pani Krystynie. Uznam decyzję sądu i nie będę się od niej odwoływać. Kilka lat temu na życzenie ojca zrzekłam się praw do dziedziczenia. Chodziło mi tylko o środki dla fundacji – zapewnia Fakt Karolina Wajda.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wojciechowska nie poznaje bliskich. Co się stało?
  2. Polka najlepszą żoną? Statystyki nie pozostawiają wątpliwości
  3. Co robi Robert Janowski? Gwiazdor się nie poddał!
  4. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Potrafisz się dobrze zachować?
  5. Znaki zodiaku, które są największymi farciarzami! Jesteś wśród szczęściarzy?
Kulisy serialuKlan: Widzowie nie dowierzają! Nieznane kulisy serialu ujrzały światło dzienneCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News