Pilny apel ws. Andrzeja Strzeleckiego. Sytuacja jest niewyobrażalnie zła

Pilny apel ws. Andrzeja Strzeleckiego. Sytuacja jest niewyobrażalnie zła Źródło: TRICOLORS/East News

Andrzej Strzelecki jest poważnie chory na nieoperacyjny nowotwór płuc i oskrzeli. Z każdym dniem jego stan się pogarsza. Bliscy wydali pilny apel w jego sprawie. Sytuacja staje się coraz trudniejsza, dlatego potrzebna jest jak najszybsza pomoc.

Andrzej Strzelecki poznał Macieja Kawulskiego ponad 16 lat temu. Aktor już wtedy był znanym i cenionym człowiekiem. Kawulski wówczas zakładał organizację mieszanych sztuk walki - MMA. Marzył również o karierze w branży filmowej. Tematem, który sprawił, że panowie się zaprzyjaźnili, był sport. 

Andrzej Strzelecki jest w fatalnym stanie, pilny apel

- Chcieliśmy zorganizować wyjątkowe wydarzenie. Pojawił się pomysł, żeby zabrać gwiazdy na turniej golfowy w Tunezji. Rzuciliśmy się na głęboką wodę. Chcieliśmy to wyprodukować dla Polsatu Sport, ale musieliśmy się przebijać, bo to nie miało nic wspólnego z KSW - wspominał Maciej Kawulski. To był moment, kiedy spotkał Strzeleckiego, który bardzo pochwalił pomysł, do którego później się przyłączył. 

Kawulski, opowiadając o Andrzeju Strzeleckim, wyraża się w samych superlatywach. Określa go jako bezinteresownego i niesamowicie otwartego człowieka. Choć jest uznawany za jednego z aktorów najwyższego stopnia, nigdy nie dał odczuć innym, że są w jakiś sposób od niego gorsi czy mniej doświadczeni. Jak mówi Kawulski, Strzelecki jest osobą, która w każdym miejscu i przez każdego człowieka zostanie zapamiętany jako niesamowicie uprzejmy dżentelmen. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

W czerwcu dowiedzieliśmy się, że Strzelecki zachorował na nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Jedyną szansą dla aktora jest lek z USA, który kosztuje 1,5 miliona złotych, co zdecydowanie przekracza jego możliwości finansowe. Kawulski bardzo zaangażował się w pomoc i apeluje, by pomóc Strzeleckiemu w walce z chorobą. Czas się kończy, a do zebrania wciąż pozostała ogromna kwota.

- Pamiętam kilka wielkich postaci, które z braku uwagi, braku zatrzymania ludzi w codziennym pędzie, bez rozgłosu, po cichu odeszły. Taką szczególnie cenioną przeze mnie osobą był Jacek Kaczmarski. Wtedy bardzo chciałem zwrócić uwagę wszystkich na jego problemy, ale nie miałem takich możliwości - mówił Kawulski. Dziś ma możliwość głośno zaapelować o pomoc, dlatego wykorzystuje tę sytuację, by pomóc swojemu przyjacielowi.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Trwa obława polskiej policji. Nieoficjalne doniesienia o ofierze budzą grozę

2. Pierwsze objawy chłoniaka. Nie wolno ich bagatelizować

- Dziś mogę stanąć i głośno zaakcentować, że ci, którzy nas inspirują, uczą, bawią, prowadzą, także mają gorsze momenty i potrzebują pomocy. To jest właśnie ten czas. Nie pozwólmy odejść Andrzejowi. Stoczmy razem z nim tę trudną walkę. Czuję się w obowiązku sygnalizować i prosić was wszystkich pomoc dla niego - apeluje Kawulski. Zbiórkę dla Andrzeja Strzeleckiego prowadzi fundacja Rak'n'Roll. Na leczenie potrzebne jest aż 1,5 miliona złotych, dotychczas udało się zebrać ponad 700 tysięcy. Zbiórka prowadzona jest TUTAJ.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Podsłuchała porażającą rozmowę Czesława, który od 30 lat prowadził sklep rybny. Od razu zainterweniowała, wszystko wylądowało w internecie
  2. Justyna Żyła znalazła nowego ukochanego? Przygotowała piękny prezent dla "młodego mężczyzny"
  3. Już nie ma odwrotu. Właśnie podjęto nieodwracalną decyzję dla emerytów, wszystko jest już jasne
  4. Historyczny zwrot w sprawie śmierci księżnej Diany już nadszedł? Niewyobrażalne doniesienia, prawda zostanie ujawniona?
  5. Pokazał paragon za obiad dla 6-osobowej rodziny. Wszyscy pospadali z krzeseł, kwota odbiera mowę
  6. Duch wyciąga mężczyznę z łóżka? Ukryta kamera zarejestrowała niewiarygodną scenę, mężczyzna był bezradny

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News