Niesamowite wieści o Andrzeju Strzeleckim. W pomoc aktorowi zaangażowało się nawet Ministerstwo Zdrowia

Niesamowite wieści o Andrzeju Strzeleckim. W pomoc aktorowi zaangażowało się nawet Ministerstwo Zdrowia Źródło: TRICOLORS/East News

Andrzej Strzelecki walczy z nowotworem płuc i oskrzeli. Aktor znany z serialu "Klan" razem ze swoją rodziną zaapelował do Polaków, by pomóc w zbiórce pieniędzy na leczenie. Teraz pojawiły się także wieści, że Ministerstwo Zdrowia zaangażuje się w pomoc aktorowi.

Andrzej Strzelecki dał się poznać widzom z serialu "Klan", gdzie występował przez lata. W swoim dorobku ma także występy w niezliczonej ilości polskich filmów takich jak "Bitwa Warszawska 1920" czy kultowe już "W pustyni i w puszczy". Niedawno aktor zdradził informację na temat swoich problemów zdrowotnych. Wiele fanów załamało się na tę wiadomość. 

Andrzej Strzelecki ma nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli

- Zachorowałem. Mam nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Zawsze miałem w życiu szczęście. Nie opuściło mnie ono i w tej dramatycznej sytuacji. 6 maja w USA dopuszczono lek Capmatinib na to schorzenie. Jest on dla mnie szansą na uratowanie życia, ale koszt kuracji przekracza moje możliwości finansowe - wyznał aktor. 

Andrzej Strzelecki jest podopiecznym znanej fundacji Rak'n'Roll, do której zwrócił się o pomoc. Aktor obecnie zbiera pieniądze na leczenie. Kuracja zawiera 10 podań leku i absolutnie przekracza możliwości finansowe jego i rodziny. W prośbie o wspieranie jego zbiórki pieniężnej ma nadzieję, że Polacy pomogą mu, by mógł dalej żyć. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Andrzej Strzelecki uzyska wsparcie Ministerstwa Zdrowia

W pomoc dla Strzeleckiego zaangażowało się wiele osób. W mediach społecznościowych można było zobaczyć, jak polskie gwiazdy udostępniają link do zbiórki. Odbył się nawet specjalny koncert charytatywny, organizowany przez Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy, na którym zagrało wiele polskich gwiazd. Teraz w pomoc włącza się także Ministerstwo Zdrowia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Polskę obiegła tragiczna informacja. Nie żyje wspaniały polski aktor
2. Nie żyje 20-letni lekarz. Jego serce nie wytrzymało

- Ministerstwo Zdrowia zgodziło się na sprowadzenie leku dla Taty z USA na 3 miesiące, dzięki czemu nie musimy na razie myśleć o wyjeździe - jest to dużo bardziej bezpieczne w obliczu wyzwania związanego z transportem medycznym, jak również samej obecności i funkcjonowania w USA, a także rozprzestrzeniającym się COVID-19. Dziękuję Ministerstwu Zdrowia za pomoc w niezbędnych formalnościach. I oczywiście Fundacji Rak'n'Roll Wygraj Życie, która wspiera nas w codziennych działaniach - przekazała córka Joanna Strzelecka-Żylicz.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nasze babcie znały fenomenalny sposób na odstraszenie komarów. 1 niezbędny składnik na pewno masz pod ręką
  2. Wielki sukces Igi Świątek. Polka była bezlitosna w trakcie turnieju, prawdziwa dominacja i wielkie zwycięstwo
  3. Ogromna tragedia w polskiej miejscowości. Kilkanaście osób rannych, w tym dzieci
  4. Gwiazdor hitowych serialu na TVP i TVN pilnie prosi o pomoc. Sytuacja jest bardzo poważna
  5. Całą rodziną poszli do zoo. Chwilę potem na ich oczach rozegrał się dramat, jedna osoba nie żyje
  6. Samolot z powodu awarii nagle wylądował w południowej Polsce. Uszkodził prywatną posesję, służby ustalają przyczynę

Źródło: Plejada

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News