Uwielbiany aktor TVP ma nieoperacyjnego raka, jest bardzo źle. Córka błaga o pomoc

Uwielbiany aktor TVP ma nieoperacyjnego raka, jest bardzo źle. Córka błaga o pomoc Źródło: Screen Klan/TVP1

Andrzej Strzelecki znany jest wszystkim widzom telewizji TVP z wieloletniego udziału w produkcji serialu "Klan". Niedawno w sieci pojawiła się przejmująca informacja na temat stanu zdrowia aktora. Okazuje się, że Strzelecki został zdiagnozowany z nieoperacyjnym nowotworem. Jego córka błaga wszystkich o pomoc, by dać szansę żyć jej ukochanemu tacie.

Andrzej Strzelecki przez większość kojarzony jest wyłącznie z serialem "Klan", jednak jego udział w polskich produkcjach, jest o wiele większy. Jako aktor wystąpił także w filmach "W pustyni i w puszczy" czy "1920 Bitwa Warszawska". Przez lata stał za kamerą, pracując, jako reżyser. Sprawował także funkcję rektora w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Andrzej Strzelecki przekazał przykre informacje 

Niedawno w sieci pojawiła się wiadomość od Strzeleckiego. W obszernym poście aktor podzielił się z fanami diagnozą, którą postawili mu lekarze. Niestety, jego stan zdrowia uległ pogorszeniu, wykryto u niego raka płuc i oskrzeli. Andrzej Strzelecki napisał, że istnieje innowacyjna kuracja w Stanach Zjednoczonych, której chciałby się podjąć. Jej koszt wynosi 37 000 dolarów miesięcznie. 

- Zawsze miałem szczęście w życiu. Nie opuściło mnie ono i w tej dramatycznej sytuacji. 6 maja w USA dopuszczono lek Capmatinib na to schorzenie. Jest on dla mnie szansą na uratowanie życia, ale koszt kuracji przekracza moje możliwości finansowe (37 tysięcy dolarów miesięcznie). W tym momencie zbieram środki na 10 podań leku - istnieje możliwość, że będę potrzebował ich więcej, konsultacje medyczne, dojazdy, sprzęt specjalistyczny, leki, dlatego zwracam się z prośbę o pomoc. Być może szczęście nie opuści mnie i tym razem - napisał. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Córka błaga o wsparcie. Andrzej Strzelecki potrzebuje pomocy

W sieci można znaleźć także prośbę córki aktora, by wesprzeć zbiórkę pieniężną na leczenie ojca. Andrzej Strzelecki wraz z fundacją Rak'n'Roll próbuje zebrać 500 tysięcy złotych."Drodzy Przyjaciele i znajomi, mój Tata jest podopiecznym fundacji Rak'n'Roll, dzięki której zbieramy fundusze na jego leczenie. Zapoznajcie się proszę z informacją poniżej. Wierzę w to, że dzięki Wam szczęście nas nie opuści..." napisała. 

Dzisiaj grzeje: 1. Media obiegła tragiczna wiadomość. Niestety, nie żyje Konrad Brenda

2. Kobieta przeszła przez prawdziwy koszmar. Rodzina sprzedała ją, aby spłacić dług

Andrzej Strzelecki i jego choroba nie są obojętne Zofii Zborowskiej. Młoda aktorka w mediach społecznościowych zachęca Polaków do wzięcia udziału w zbiórce, by wspomóc leczenie jej bliskiego przyjaciela rodziny. "Andrzej Strzelecki, przyjaciel mojego taty, mojej mamy też, mój profesor ze szkoły teatralnej zachorował na raka. I zbiera na to pieniądze, żeby się leczyć. Jest ciężko" zaapelowała. Zbiórkę można wesprzeć, klikając >>tutaj<<.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Piorunująco szybka metoda na placki ziemniaczane, bez uciążliwego tarcia tarką. Istnieje bajecznie prosty, lepszy sposób
  2. Żona Kamila Stocha pokazała makabryczne zdjęcie. Trudno na nie patrzeć dłużej niż 25 sekund
  3. Starsza pani pomyliła kartonowy znak telefonu z ekranem dotykowym. Wasza babcia też by tak zrobiła?
  4. Wszyscy uwielbiają truskawki, ale mało kto wie, czym naprawdę są. Prawda zdumiewa
  5. Od dziś wchodzą w życie nowe wytyczne rządu. Polacy długo czekali zwłaszcza na jedną rzecz
  6. Aktor „Klanu” ma już tylko jedną prośbę. Sam nie jest w stanie walczyć ze śmiertelną chorobą

źródło: Pudelek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News