Kolega ze studiów ujawnił, jaki naprawdę jest Kaczyński. Teraz są wrogami

Kolega ze studiów ujawnił, jaki naprawdę jest Kaczyński. Teraz są wrogami

Andrzej Rzepliński jest dawnym kolegą Jarosława Kaczyńskiego jeszcze z czasów studenckich. Teraz natomiast są wrogami. Rzepiński w jednym z wywiadów ujawnił, jaki naprawdę jest prezes PiS.

Andrzej Rzepliński przez 6 lat był prezesem Trybunału Konstytucyjnego, pełnił w nim także rolę sędziego. Jarosława Kaczyńskiego zna już od wielu lat. Razem studiowali na jednym roku. Mało kto zna prezesa PiS tak dobrze i tak długo. Rzepliński w  wywiadzie przedstawił prawdziwe oblicze Jarosława Kaczyńskiego. Pomimo że znają się tyle lat, teraz są wrogami. Widać to szczególnie w walce o trybunał konstytucyjny, który PiS chciał przejąć. Rzepliński wtedy przez ponad rok zmagał się z Jarosławem Kaczyńskim, utrudniając mu osiągniecie założonego celu.

Andrzej Rzepliński wyznaje prawdę o Kaczyńskim

Rzepliński w wywiadzie nie oszczędza swojego danego kolegi. W mocny sposób krytykuje działalność Kaczyńskiego, podczas gdy jego partia stanowi władzę w Polsce. Mówi wręcz o pokraczności i parszywieniu wielu aspektów naszego państwa. - Czasem się zastanawiam, czy nie trzeba byłoby nowego Gogola, żeby opisać całe to towarzystwo i pokraczność tego, co się stało i staje z Polską. Oraz powiązania tych wydarzeń z człowiekiem, który faktycznie rządzi, choć nie ponosi za to odpowiedzialności. Parszywieją nam struktury, instytucje i procedury. Tak demontowane państwo przekształca się w państwo teoretyczne. Wystarczające jak na nasze parciane wyobrażenia o jego sprawności, ale odstające od przyzwoitości. Jak kiedyś w PRL-u nasze quasi-drogi od autostrad podziwianych na Zachodzie. - mówi Rzepliński. W dalszej części wywiadu możemy przeczytać, jaki tak naprawdę jest Jarosław Kaczyński w oczach Andrzeja Rzeplińskiego i jakie powody kierują jego działaniami.
 - Mam wrażenie, że Jarosław Kaczyński jest, tak samo jak jego zmarły tragicznie brat, zainteresowany otaczaniem się ludźmi zaczadzonymi myszkowaniem po papierach, patrzeniem, słuchaniem donosów i nakazywaniem, aby podejrzewać innych, nie ufać im, wyszarpywać jak najwięcej pod siebie. Nie cierpi stawiania mu granic, ale potrzebuje stawiać je innym. A jeżeli jest tak, jak podejrzewam, to żeby zrealizować własne cele, musi najpierw unicestwić strażnika praw i procedur. Sąd konstytucyjny. - dodaje. Z jego słów wprost widać, Kaczyński nie lubi być ograniczany, za to musi ograniczać innych. Nie obi się także dążyć do swoich celów za wszelką cenę. Bardzo ceni sobie również wszelkie informacje związane z osobami ze swojego otoczenia, ale i nie tylko. Jest bardzo nieufny i często, żeby zdobyć informacje na czyjś temat, nie cofnie się przed niczym. Dodatkowo takimi właśnie ludźmi lubi się otaczać. Aby im zlecać wszelkie działania, samemu pozostając w cieniu. Według Andrzeja Rzeplińskiego w tej kwestii jest bardzo podobny do swojego brata Lecha Kaczyńskiego. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ile NAPRAWDĘ zarabia Kaczyński? Mamy dokumenty!
  2. Jackowski ZASTRASZANY. Za treść tej przepowiedni chcą go zniszczyć
  3. PiS go zniszczy, ale musiał to zrobić. Wałęsa ujawnił, kto odpowiada za Smoleńsk
 
źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News