Napad na dom Rzeplińskiego! Znane są motywy

Napad na dom Rzeplińskiego! Znane są motywy Źródło: fot. Wikimedia Commons/Platforma Obywatelska RP

Do mieszkania byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego wdarł się włamywacz. Andrzej Rzepliński już teraz informuje o motywach przestępcy. Sprawę badają funkcjonariusze z Komendy Stołecznej Policji.

Na warszawskim Ursynowie doszło do włamania w jednym z mieszkań. Sprawa nie byłaby niczym niezwykłym, gdyby nie fakt, że właścicielem lokalu jest były prezes TK Andrzej Rzepliński. Włamywacz był bardzo sprytny, nie przewidział jednak, że w lokalu zamontowany jest alarm. Sprawę bada stołeczna policja.

Andrzej Rzepliński o motywach włamania

Zdaniem profesora Rzeplińskiego przyczyny włamania były kryminalne. Najprawdopodobniej podłoże przestępstwa było rabunkowe, chociaż nie można wykluczyć także próby innego przestępstwa, np. zabójstwa. Próby, bowiem ostatecznie nic nie zginęło, a właścicielowi lokalu nic się nie stało. Sprawca, kiedy włączyła się sygnalizacja alarmowa, uciekł. Kiedy na miejsce dotarli policjanci i ochroniarze osiedla, włamywacza już nie było. Przestępca wszedł po rynnie na pierwsze piętro. Do mieszkania dostał się przez okno. Alarm uruchomił się, kiedy włamywacz zaczął chodzić po mieszkaniu. Motywy kryminalne byłemu szefowi Trybunału Konstytucyjnego wydają się najbardziej prawdopodobne. - Jeśli miałoby inne podłoże - sprawca miał za mało czasu, by na przykład zamontować wewnątrz jakiś podsłuch, czy kamerę - wyjaśnia sędzia.

Włamywacz jest poszukiwany

Po uruchomieniu się alarmu pierwszy na miejscu zjawił się ochroniarz osiedla. Niedługo później przyjechała także policja. Jak się okazało, nie zginęły żadne dokumenty ani kosztowności. Sprawę będzie teraz badać policja. Konieczne jest sprawdzenie monitoringu osiedla. Przestępca jest poszukiwany. Andrzej Rzepliński był prezesem Trybunału Konstytucyjnego w latach 2010-2016. W TK zasiadał jednak już od 2007 roku. Stał się jedną z głównych postaci związanych z oporem przeciwko zmianom PiS w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Trybunał Konstytucyjny: Małżeństwa homoseksualne MUSZĄ być legalne!
  2. Konwencja PiS: zapowiedziano NOWĄ KONSTYTUCJĘ
  3. Przeraźliwy koszmar w Trybunale Konstytucyjnym! Sędzia NIE ŻYJE
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News