Poseł PiS Andrzej Melak atakuje weteranów AK. "Mają swoje na sumieniu. Są nieczyści"

Poseł PiS Andrzej Melak atakuje weteranów AK. "Mają swoje na sumieniu. Są nieczyści" Źródło: Wikimedia Commons/Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki

Andrzej Melak, poseł Prawa i Sprawiedliwości, publicznie zaatakował weteranów Armii Krajowej. Powodem ataku była zaskakujące oświadczenie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Polityk kompletnie się z nim nie zgadza.

Andrzej Melak, prezes Komitetu Katyńskiego publicznie skrytykował decyzję Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Przy okazji w swojej wypowiedzi uderzył w polskich weteranów walk z II wojny światowej. Przyczyną szokującej wypowiedzi polityka była Zofia Klepacka.

Andrzej Melak broni Zofii Klepackiej, nie widzi żadnych naruszeń

Wszystko zaczęło się od ogłoszenia przez Akademię Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej i Żołnierzy Niezłomnych w okręgu Warszawa-Wschód przyznania Zofii Klepackiej honorowego członkostwa stowarzyszenia. Decyzja wywołała medialną burzę, bo windsurferka miała otrzymać odznaczenie zaraz po kontrowersyjnych wpisach na Facebooku, które uderzały w środowiska LGBT. Po jakimś czasie sytuację skomentował zarząd związku, który zarzucił okręgowi Warszawa-Wschód samowolkę i zapowiedział podjęcie działań wobec krnąbrnych działaczy stowarzyszenia.

- Nie zostały spełnione wymogi formalne, w związku z tym pani Klepacka nie została członkiem honorowym naszej organizacji - oświadczył rzecznik związku.

Wtedy w obronie Zofii Klepackiej stanął poseł Prawa i Sprawiedliwości, Andrzej Melak, który bronił decyzji lokalnych władz stowarzyszenia. Polityk uczestniczył w ceremonii wręczenia honorowego członkostwa - wtedy skomentował całą sprawę.

- W pełni na ten tytuł zasłużyła. Na pewno nie było żadnego złamania statutu. Widziałem dokumenty - stwierdził.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Andrzej Melak odpowiada, atakując weteranów Armii Krajowej

Władze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej planowały ukarać zarząd okręgu Warszawa-Wschód, za działanie wbrew woli całej organizacji. Ponadto nie zamierzają uznać członkostwa Klepackiej w organizacji, twierdząc, że jednostka związku działała samowolnie. To zdenerwowało Melaka, który w ostrych słowach wypowiedział się o weteranach AK.

- Niech ją zostawią, bo to oni są nieczyści. Mają swoje na sumieniu, z przeszłości. Wszystko jest w archiwach wojskowych. Wystarczy zapytać Sławomira Cenckiewicza - powiedział polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Przywołany przez Andrzeja Melaka Cenckiewicz, jest historykiem Instytutu Pamięci Narodowej, a także dyrektorem Wojskowego Biura Historycznego im. gen. broni Kazimierza Sosnkowskiego. Nie wiadomo jednak jakie dokładnie "grzechy" Armii Krajowej miał na myśli poseł PiS.

  1. Emerytura Henryki Krzywonos jest GIGANTYCZNA! Legenda Solidarności opływa w bogactwo. Zdębiejecie na widok tych kwot!
  2. Małgorzata Kożuchowska pokazała partnera. Fani OSŁUPIELI wiedząc kim jest
  3. Z ostatniej chwili: Polsat informuje o tragedii rodzinnej na zachodzie Polski. Chłopiec nie żyje, matka i braciszek w szpitalu
  4. Zastygliśmy, gdy zobaczyliśmy jak teraz wygląda żona Wiśniewskiego, Mandaryna. Ale jej 16-letnia córka deklasuje nawet Roksanę Węgiel
  5. Po 9 latach Rosjanie wskazali winnego katastrofy smoleńskiej
  6. Boczek z Kiepskich pokazał się z córką. Dziewczyna niesamowicie go przypomina

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu