Andrzej Melak zaatakował związek weteranów AK
Wikimedia Commons/Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki
Konrad Karpiuk - 6 Czerwca 2019

Poseł PiS Andrzej Melak atakuje weteranów AK. "Mają swoje na sumieniu. Są nieczyści"

Andrzej Melak, poseł Prawa i Sprawiedliwości, publicznie zaatakował weteranów Armii Krajowej. Powodem ataku była zaskakujące oświadczenie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Polityk kompletnie się z nim nie zgadza.

Andrzej Melak, prezes Komitetu Katyńskiego publicznie skrytykował decyzję Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Przy okazji w swojej wypowiedzi uderzył w polskich weteranów walk z II wojny światowej. Przyczyną szokującej wypowiedzi polityka była Zofia Klepacka.

Andrzej Melak broni Zofii Klepackiej, nie widzi żadnych naruszeń

Wszystko zaczęło się od ogłoszenia przez Akademię Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej i Żołnierzy Niezłomnych w okręgu Warszawa-Wschód przyznania Zofii Klepackiej honorowego członkostwa stowarzyszenia. Decyzja wywołała medialną burzę, bo windsurferka miała otrzymać odznaczenie zaraz po kontrowersyjnych wpisach na Facebooku, które uderzały w środowiska LGBT. Po jakimś czasie sytuację skomentował zarząd związku, który zarzucił okręgowi Warszawa-Wschód samowolkę i zapowiedział podjęcie działań wobec krnąbrnych działaczy stowarzyszenia.

Katastrofa smoleńskaPo 9 latach Rosjanie wskazali winnego katastrofy smoleńskiejCzytaj dalej

- Nie zostały spełnione wymogi formalne, w związku z tym pani Klepacka nie została członkiem honorowym naszej organizacji - oświadczył rzecznik związku.

Wtedy w obronie Zofii Klepackiej stanął poseł Prawa i Sprawiedliwości, Andrzej Melak, który bronił decyzji lokalnych władz stowarzyszenia. Polityk uczestniczył w ceremonii wręczenia honorowego członkostwa - wtedy skomentował całą sprawę.

- W pełni na ten tytuł zasłużyła. Na pewno nie było żadnego złamania statutu. Widziałem dokumenty - stwierdził.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Styl pierwszych damAgata Duda zmiażdżona przez Jolantę Kwaśniewską? Mamy zdjęcia, ostatnie z nich mówi samo za siebieCzytaj dalej

Andrzej Melak odpowiada, atakując weteranów Armii Krajowej

Władze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej planowały ukarać zarząd okręgu Warszawa-Wschód, za działanie wbrew woli całej organizacji. Ponadto nie zamierzają uznać członkostwa Klepackiej w organizacji, twierdząc, że jednostka związku działała samowolnie. To zdenerwowało Melaka, który w ostrych słowach wypowiedział się o weteranach AK.

- Niech ją zostawią, bo to oni są nieczyści. Mają swoje na sumieniu, z przeszłości. Wszystko jest w archiwach wojskowych. Wystarczy zapytać Sławomira Cenckiewicza - powiedział polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Przywołany przez Andrzeja Melaka Cenckiewicz, jest historykiem Instytutu Pamięci Narodowej, a także dyrektorem Wojskowego Biura Historycznego im. gen. broni Kazimierza Sosnkowskiego. Nie wiadomo jednak jakie dokładnie "grzechy" Armii Krajowej miał na myśli poseł PiS.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emerytura Henryki Krzywonos jest GIGANTYCZNA! Legenda Solidarności opływa w bogactwo. Zdębiejecie na widok tych kwot!
  2. Małgorzata Kożuchowska pokazała partnera. Fani OSŁUPIELI wiedząc kim jest
  3. Z ostatniej chwili: Polsat informuje o tragedii rodzinnej na zachodzie Polski. Chłopiec nie żyje, matka i braciszek w szpitalu
  4. Zastygliśmy, gdy zobaczyliśmy jak teraz wygląda żona Wiśniewskiego, Mandaryna. Ale jej 16-letnia córka deklasuje nawet Roksanę Węgiel
  5. Po 9 latach Rosjanie wskazali winnego katastrofy smoleńskiej
  6. Boczek z Kiepskich pokazał się z córką. Dziewczyna niesamowicie go przypomina

Ewa Farna i zdjęcia z ciążyEwa Farna została mamą dużo wcześniej niż poinformowały media. Dlaczego to ukrywała?Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News