Nie żyje najbliższy współpracownik Andrzeja Leppera. Tajemnicza śmierć

Nie żyje najbliższy współpracownik Andrzeja Leppera. Tajemnicza śmierć

Andrzej Lepper zmarł w nie do końca wyjaśnionych okolicznościach 5 sierpnia 2011 roku. Dziś dowiadujemy się o zgonie jednego z jego najbliższych współpracowników. W wieku 77 lat odszedł mecenas Henryk Dzido.

Andrzej Lepper to postać, która przez pierwszą dekadę tego wieku niemal nie schodziła z pierwszych stron gazet. W Sejmie zasiadał z ramienia stworzonej przez siebie Samoobrony Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2001-2007. W pierwszym rządzie Prawa i Sprawiedliwości był nawet ministrem rolnictwa i rozwoju wsi, co było warunkiem wejścia jego ugrupowania w koalicję z partią Kaczyńskiego. Konflikty wewnętrzne między koalicjantami ostatecznie doprowadziły do upadku rządu, rozwiązania Sejmu i przyspieszonych wyborów.

Po wyborach 2007 roku Samoobrona nie weszła do parlamentu, a jej działacze, na czele z Lepperem, odeszli z głównego nurtu polityki. Cztery lata później lider największej chłopskiej partii zmarł. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALRIĄ

Andrzej Lepper blisko współpracował z Henrykiem Dzido

Dzido wstąpił do Samoobrony RP już w 1998 roku. Dwa lata później pełnił funkcję pełnomocnika Leppera w wyborach prezydenckich 2000 roku. Te same zadania powierzono mu podczas kampanii wyborczej ugrupowania do Sejmu i Senatu w roku 2001. Właśnie w tym roku Samoobrona zaistniała przy ul. Wiejsiej. Sam Dzido po tych wyborach zasiadł w Senacie V kadencji, w którym został przewodniczącym koła Samoobrony RP. W 2006 roku mecenas odszedł z partii i przystąpił do założonej dla wyrzuconych z Samoobrony lub tych, którzy odeszli z niej z własnej woli Samoobrony Ruchu Społecznego. Ugrupowanie miało jednak krótkie życie, zakończone już w roku następnym. Wówczas szybko zorganizowano Samoobronę Odrodzenie, której Dzido został przewodniczącym. Funkcję tę pełnił do przedwczoraj, kiedy zmarł w wieku 77 lat.

Przyczyn śmierci nie podano

W żadnym z komunikatów o śmierci Henryka Dzido nie zawiera się przyczyna jego śmierci. Natychmiastowo zaczęto spekulować, że mogła nie być naturalna, choć jego wiek zdecydowanie na to wskazuje. Andrzej Lepper Fot. YouTube/Mirosław Chandrała
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Barbara Kurdej-Szatan pokazała BARDZO odważne zdjęcie. Ludzie oszaleli!
  2. Rewelacyjna promocja w Rossmannie! Czegoś takiego DAWNO nie było
  3. Patryk Jaki upokorzony przez państwo! Musi się tłumaczyć
  4. Rząd PiS nie odpuści! 9 milionów Polaków będzie zdruzgotane
  5. Brudziński ujawnił największą wadę Kaczyńskiego. Padniecie ze śmiechu
źródło: telewizjarepublika.pl Następny artykuł