Andrzej Lepper śmierć traktował zawsze jako coś nierealnego, a w swoich wystąpieniach sprawiał wrażenie osoby, która nie boi się niczego. Niestety znaleziono go martwego, a oficjalnie mówiło się o samobójstwie. W wersję tą wiele osób jednak nie wierzy, a Beger powiedziała coś szokującego i być może przełomowego dla sprawy.

Andrzej Lepper śmierć miał za coś odległego, czasem wydawało się, że wręcz nierealnego. Zawsze mocno stąpał po ziemi, głośno mówił wszystko, co myśli, a w czasie przemówień sprawiał wrażenie mężczyzny, który nie boi się żadnych konsekwencji, a już na pewno nie tych politycznych.

Ponad siedem lat temu został znaleziony martwy w biurze swojej partii w Warszawie, a według oficjalnych informacji popełnił samobójstwo poprzez powieszenie się. Miał cierpieć na bardzo silną depresję wywołaną m.in. postępowaniami karnymi oraz bardzo dużym zadłużeniem. Z tą wersją jednak wiele osób się nie zgadzało i szybko powstały dziesiątki innych teorii. Teraz głośno o sprawie wypowiedziała się Renata Beger, jedna z najważniejszych postaci Samoobrony, a jej słowa szokują.

Renata Beger: szokujące słowa o śmierci Andrzeja Leppera

Śmierć Andrzeja Leppera była szokiem dla wszystkich Polaków. Polityk od dawna uważany był za postać wyjątkowo kontrowersyjną, która głośno mówi o wszystkich swoich podejrzeniach, często rzuca oskarżenia w stronę najwyżej postanowionych polityków i nie boi się konsekwencji, lecz nikt nie spodziewał się po nim samobójstwa. Po tym tragicznym wydarzeniu pojawiło się wiele głosów twierdzących, że mężczyzna został zamordowany. Jedną z takich osób jest również Renata Beger, która przez bardzo długi czas była jedną z głównych twarzy Samoobrony.

– Mam wewnętrzne przekonanie, że Andrzej Lepper został unicestwiony – powiedziała w programie „Skandaliści” emitowanym na antenie Polsat News.

Słowa te wywołały ogromne oburzenie oraz poruszyły Polaków. Zaniepokojeni są nie tylko obywatele, ale i politycy. Na tym też kobieta swojej wypowiedzi nie zaprzestała.

– Jest major, który zeznawał w prokuraturze, zwolnijcie go z tajemnicy służbowej, niech zezna przed prokuratorem. Winni powinni zostać ukarani. Ja jestem przekonana, mam jakieś wewnętrzne przekonanie na 99,99 proc. że Andrzej (Lepper – red.) został unicestwiony, żeby nie powiedzieć tego, co wiedział. Na pewno miał wiedzę. On co jakiś czas zdobywał bardzo niebezpieczną wiedzę dla rządzących – mówiła.

Jej zdaniem Lepper nie mógł popełnić samobójstwa, bowiem był osobą mocno wierzącą, dbał o swoją rodzinę, a do tragedii doszło podczas poważnej choroby jego syna. Polityk podkreślała również, że całą swoją wiedzę czerpie z mediów, jednak tak odważna i pewna wypowiedź może zmotywować służby do ponownego przyjrzenia się całej sprawie.

Andrzej Lepper śmierć traktował z przymrużeniem oka

Andrzej Lepper nigdy nie był uważany za osobę, która byłaby strachliwa i uzależniała swoje zachowanie od innych. Mężczyzna mimo deklarowania swojej głębokiej wiary nie bał się mówić wszystkiego, co podejrzewał, nawet gdy media głośno ostrzegały, że ujawniane przez niego informacje uderzają w najbardziej wpływowych Polaków oraz najwyżej zasiadających polityków, co może wiązać się z wielkim niebezpieczeństwem. Andrzej Lepper śmierć jednak zawsze traktował z lekkim przymrużeniem oka, można było odnieść wrażenie, że jest on wręcz przekonany o tym, że ona go nie dotyczy.

Po ogłoszeniu informacji o jego samobójstwie całe środowisko polityka głośno protestowało i nie wierzyło w oficjalną wersję wydarzeń. Natychmiast pojawiły się głosy, według których samobójstwo miało zostać upozorowane i doszło do morderstwa. Motywem miały być oczywiście liczne informacje posiadane przez Leppera, które kompromitowały wysoko postawionych polityków.

Jak zabito Leppera?

Oficjalna wersja wydarzeń do tej pory mówi, że polityk popełnił samobójstwo poprzez powieszenie się w biurze partii w Warszawie. Znaleziony został tam 5 sierpnia 2011 roku, a zgodnie z ustaleniami śledztwa cierpiał na depresję wywołaną politycznym upadkiem, wielotysięcznym zadłużeniem, licznymi postępowaniami karnymi oraz bankructwem finansowym partii. Do tragedii doszło między godziną 8:30 a 12:00.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

Musiały to mocno przeżyć! Gwiazdy, które straciły swoich najbliższych

Natychmiast po jego śmierci pojawiło się wiele alternatywnych wersji wydarzeń, a większość z nich zakłada morderstwo, do którego przyczynili się najbardziej wpływowi polscy politycy, których Lepper mógł pogrążyć posiadanymi przez siebie informacjami. Wersję samobójstwa wykluczał również jego polityczny współpracownik, Janusz Maksymiuk, wskazując na planowanie nowej kampanii wyborczej.

Andrzej Lepper 8 minut

Słynne „8 minut Andrzeja Leppera” to w rzeczywistości fragment przemówienia, podczas którego polityk odniósł się do wszystkich najwyżej postawionych i wpływowych polityków. Wytykał im wszelkie ujawnione oszustwa gotówkowe oraz stracone pieniądze, nie zważał na słowa wzburzenia czy krytyczne komentarze. To właśnie wtedy powiedział słynne słowa, które do tej pory często cytowane są przez polityków: „jak nie wiemy o co chodzi, to wiemy o co chodzi”.

Wiele osób nazywa to przemówienie „8 minutami, które zabiły Andrzeja Leppera”. Tak kontrowersyjny tytuł motywowany jest tym, że to właśnie wtedy polityk ujawnił ogrom posiadanych przez siebie informacji kompromitujących wielu czołowych polityków. Naraził się ogromnej liczbie wpływowych osób, które publicznie ośmieszył, skompromitował oraz oskarżył, a to doprowadzić mogło do jego śmierci.


ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Tydzień temu wydarzyło się coś, co ostatecznie pogrążyło Jakiego. Media milczą
  2. Nie ma wątpliwości. Jolanta Kwaśniewska zmiażdżyła Agatę Dudę
  3. Mamy oficjalne wyniki wyborów! Są jednak niespodzianki
  4. BEZDOMNY PIES GDZIE DZWONIĆ? MUSISZ TO WIEDZIEĆ, BY NIE SKRZYWDZIĆ PSA
  5. Ile zarabia Agnieszka Chylińska? Zarobki gwiazdy to kosmos

Największe upadki w polskiej polityce [ZDJĘCIA]