Jutro wielka akcja "oblężenie Warszawy". Struktury nowego Leppera rosną na naszych oczach

Jutro wielka akcja "oblężenie Warszawy". Struktury nowego Leppera rosną na naszych oczach

Andrzej Lepper był jednym z najbardziej znanych polskich polityków na początku XXI wieku, doczekał się więc wielu naśladowców. Już jutro zaobserwujemy organizowaną przez nich akcję, która wpłynie na życie warszawiaków.

Andrzej Lepper zdobył serca wyborców dzięki swoim metodom walki o prawa rolników. Jego partia przebojem wdarła się do Sejmu, a przez pewien czas tworzyła rząd wraz z Prawem i Sprawiedliwością i Ligą Polskich Rodzin. Pojawiają się ludzie, którzy chcą kontynuować tradycje dawnej partii, czego efekty zobaczyć będzie można już w najbliższym czasie. Raczej nie wywołają one jednak zachwytu społeczeństwa. Akcja nazywa się "Oblężenie Warszawy" i jest organizowana przez Agrounię, stowarzyszenie skupiające wokół siebie rolników. Mają oni zebrać się pod Pałacem Kultury i Nauki i przemaszerować pod Pałac Prezydencki, gdzie zamierzają walczyć o swoje prawa.

Andrzej Lepper doczekał się następców

Nie ma powodów do obaw – organizatorzy zapewniają, że mimo kontrowersyjnej nazwy cały marsz ma charakter jak najbardziej pokojowy. Przedstawiciele rolników z całej Polski mają zebrać się o 9:30 w samym centrum Warszawy, skąd przejdą pod Pałac Prezydencki. Władze Agrounii prosiły tych, którzy planują pojawić się na wydarzeniu, by zabrali ze sobą flagi, szyldy i bannery. Kilka dni temu plany ogłosił przewodniczący stowarzyszenia Michał Kołodziejczak: - 6 lutego widzimy się wszyscy razem pod Pałacem Prezydenckim. Tam będzie nas - z tego, co już dzisiaj wiemy - bardzo duża, liczna grupa ludzi, którzy chcą pokazać, że rolnictwo to bardzo ważny element polskiej gospodarski. Element, który zaczyna podupadać. I dzisiaj z naszej desperacji, z wielką prośbą do pana prezydenta idziemy w tamtym kierunku - stwierdził założyciel Agrounii. - To czy my budujemy partię, czy my nie budujemy partii, to wiedzą nasi członkowie i ludzie, którzy z nami pracują. Budujemy organizację. Nie zamierzamy nikogo oszukać, nie mamy zamiaru budowania partii, mamy zamiar zbudować organizację, która będzie miała odpowiedni wpływ na tworzenie polityki rolnej, handlu w Polsce, będziemy wywierać wpływ na decyzje. Będziemy to robić z innymi organizacjami - dodał Kołodziejczak. DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ - Wyjazd do Warszawy 6 lutego, w obronie krajowej produkcji żywności oraz konsumentów. Nie wszyscy jesteśmy rolnikami, jednak każdy z nas jest konsumentem. Jeżeli chcesz wspólnie z nami zawalczyć o to czym jest Polska - to my, nasza żywność, nasze firmy, które w dużym stopniu powiązane są z rolnictwem, zapraszam do udziału. Ilość miejsc nieograniczona - pisze jeden z koordynatorów nowego tworu na portalu społecznościowym.

Czym jest Agrounia?

Czym właściwie jest Agrounia? Jest to stowarzyszenie zarejestrowane w grudniu 2018 roku, które ma skupiać wokół siebie rolników, jednoznacznie odcinając się od polityki. Organizacja ta powstała w Sieradzu, a jej prezesem i jedynym członkiem zarządu jest wspomniany Kołodziejczak. Niektórzy twierdzą, że jest on kontynuatorem myśli, którą przed laty przekazywał 
Andrzej Lepper.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Zablokują drogi, będą zatrzymywać pociągi. W poniedziałek rusza "powstanie chłopskie" w Polsce
  2. Ludzie protestują pod siedzibą TVP. Żądają prawdy w telewizji publicznej
  3. "Czy to lęk?" Burza w sieci po przemarszu Agaty Dudy 6 stycznia
  4. Okrzyknięto ją "nową Korą". Kim jest Karolina Gibik?
  5. HGA Media - duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
źródło: Gazeta Pomorska Następny artykuł