Kwaśniewski właśnie, po wielu latach wyznał STRASZLIWĄ prawdę! Lepper przewraca się w grobie
Bartłomiej Chudy - 4 Grudnia 2018

Kwaśniewski właśnie, po wielu latach wyznał STRASZLIWĄ prawdę! Lepper przewraca się w grobie

Andrzej Lepper słynął z ciętych, ale jakże celnych wypowiedzi. Lider Samoobrony potrafił celnie punktować polityków obnażając ich hipokryzję. Dziś, po słowach byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, przewróciłby się w grobie.

Andrzej Lepper targnął się na swoje życie w sierpniu 2011 roku. Tak przynajmniej brzmiała oficjalna wersja śledczych badających zwłoki znalezione w jego mieszkaniu w Warszawie. Pojawiają się jednak wersje, że mógł zostać zamordowany.

Nie bał się o tym mówić. Andrzej Lepper o tajnych więzieniach CIA

Śmierć kontrowersyjnego polityka wstrząsnęła Polską. Wielu Polakom Lepper kojarzył się z antyunijną polityką, ale po wejściu Polski do UE jego poglądy na członkostwo we wspólnocie zmieniły się. Lepperowi nie było po drodze z rządami lewicy. Stąd też wielki rozdźwięk między Lepperem a prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim i premierem Leszkiem Millerem w sprawie, o której Polacy przed 15 laty nie mieli zupełnego pojęcia. Chodzi o więzienia amerykańskiej CIA, w których przetrzymywano i torturowano talibskich więźniów porwanych w toku wojny z Afganistanem.

Kwaśniewski żałuje, że zgodził się na więzienie. "Amerykanie nie są lojalni"

W ostatniej rozmowie Kwaśniewskiego w Polsat News były prezydent przyznał, że zgoda na wydzielenie tajnego więzienia dla Amerykanów była błędem. Prezydent USA (George Bush jr) naciskał, by to w Polsce powstało takie miejsce. - Potrzebowali miejsca. My wskazywaliśmy Niemcy, gdzie mają swoje bazy, oni jednak upierali się, żeby to mogło być w Polsce. Uważali, że tu można zapewnić większą dyskrecję - powiedział Kwaśniewski. Była głowa państwa przyznała w rozmowie z red. Bogdanem Rymanowskim, że żałuje tamtej zgody. Zadziwia jednak argumentacja byłej głowy państwa. - Uważam, że w relacjach z Amerykanami trzeba zachować wielką przyjaźń, życzliwość, ale i ograniczone zaufanie. Amerykanie nie są do końca tak lojalni, jak chcemy, żeby byli - wyjaśnił.

Mówił o prawdzie, zanim ją ujawnili

Zaznaczmy, że o "więzieniach talibów w Polsce" już w 2001 roku mówił nieżyjący już Andrzej Lepper. Były wicepremier i szef Samoobrony, a wówczas opozycjonista, miał te informacje z pierwszej ręki. Jak pisał "Fakt" w 2010 roku jego zarzuty padły "między słowami" sejmowego przemówienia w 2001 roku. W jednej mowie punktował rządy lewicy, po czym dorzucił do ognia zupełnie wówczas nieznany wątek talibskich więźniów. Media od razu rzuciły się na ten wątek. Jednostronnie. Przekaz był jasny, żadnych więzień nie ma, a Lepper potwierdza w swojej kolejnej populistycznej przemowie, że jest "wariatem". Okazuje się jednak, że Andrzej Lepper miał całkowitą rację.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Papież FranciszekFranciszek wolałby o tym nie opowiadać. Wstydliwe tajemnice z jego przeszłościCzytaj dalej
- Ja tych informacji nie miałem od chłopca z ulicy ani nawet od Bogdana Gasińskiego, z którego potem zrobiono w mediach chorego psychicznie. To było wiarygodne źródło. Ale nie chce o tym teraz mówić. Z ludźmi związanymi z tą sprawą nie miałem ostatnio żadnego kontaktu - mówił 8 lat temu Faktowi Andrzej Lepper. Pod koniec życia przybliżał relacje naocznych świadków. Potwierdzał, że helikoptery z więźniami lądowały w Szymanach, skąd trafiali do więzienia w Klewkach. Media szkalowały i nieustannie obrażały Leppera. Polacy wyzywali go od oszołomów i zwolennika teorii spiskowych. Dopiero po kilku latach zaczęło się mówić o tym, że tajne więzienia CIA istniały naprawdę, a Amerykanie stosowali w nich wyrafinowane tortury.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ogromna afera, olbrzymie pieniądze dla PiS! To on chciał ujawnić tajemnicę śmierci Leppera
  2. Urban ujawnia wstrząsające fakty o Lepperze. Odwiedził go przed śmiercią, makabra
  3. Ile zarabia Doda? Zarobki i majątek Dody to kosmos
  4. Zamykają je żywcem w "grobach". Potem wszyscy je ze smakiem jemy
Szydło Syn YouTube Oświęcim Online-min-minBeata Szydło i sekrety jej rodziny. Nie uwierzycie, jaką pasję ma jej mąż!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News