Na grobie Leppera wyryto bardzo mocne słowa. Nie bez powodu

Na grobie Leppera wyryto bardzo mocne słowa. Nie bez powodu

5 sierpnia 2018 roku minęło 7 lat od śmierci jednego z najbardziej znanych polskich polityków. Andrzej Lepper, były lider Samoobrony, zasłynął w polityce jako człowiek, który mówił dokładnie to co myślał. Słowa, które wyryto na jego grobie wywołują wielkie emocje.

Tajemnicza śmierć polityka wstrząsnęła Polską. Mimo ogłoszenia jej oficjalnej przyczyny, zdaje się być wciąż owiana tajemnicą. Znaleziony martwy w swoim warszawskim biurze. Okoliczności jego zgonu wydają się niejasne. Samobójstwo i śmierć przez powieszenie - taka informacja obiegła świat, tłumacząc tragiczne wydarzenie.

Gdzie spoczął Andrzej Lepper?

Polityka pochowano w jego rodzinnych stronach, na cmentarzu w Krupach. Jego grób jest zadbany. Widnieją na nim wzruszające, ale przede wszystkim mocne słowa - "Kto Cię znał, ten Cię wspomni. Kto Cię kochał, nie zapomni...". Wydaje się, że bliscy mu ludzie sugerują, że nie zapomną człowieka, który ich zdaniem - nie zabił się sam. Być może będą też walczyć o prawdę, tak jak do dziś robi to syn Andrzeja Leppera - Tomasz. Trudno powstrzymać łzy. Tragiczne okoliczności śmierci polityka nie pasują do jego osobowości. Nikt nie spodziewał się, że odejdzie tak szybko i w taki sposób. Pozostały żal, gorycz i trwałe niedopowiedzenie.

Jaki był Andrzej Lepper?

Z pewnością był jedną z barwniejszych postaci polityki. Obywatelom kojarzył się raczej pozytywnie. Jego styl bycia oraz sposób wypowiadania się dał się zapamiętać milionom Polaków. Andrzej Lepper był twórcą oraz szefem Samoobrony. W 2006 roku powstała koalicja z LPR i PiS. Polityk stał się wówczas jedną z najważniejszych postaci w państwie. Był wicepremierem i ministrem rolnictwa.

Andrzej Lepper prywatnie

W 1977 roku poślubił Irenę Leszczewską, z którą miał trójkę dzieci: syna Tomasza oraz córki Małgorzatę i Renatę. Od młodości wychowywał się bez ojca. Posiadał ośmioro rodzeństwa, sam zaś był w rodzinie najmłodszy. Ciekawostką jest, iż w młodości trenował boks. To były zawodnik Czarni Słupsk. Wystąpił także w dwóch produkcjach filmowych, gdzie zagrał samego siebie. Według oficjalnej wersji zdarzeń, 5 sierpnia 2011 roku popełnił samobójstwo w swoim biurze Samoobrony w Warszawie. Po zakończeniu śledztwa ustalono, że polityk cierpiał na depresję spowodowaną długami, upadkiem wyborczym oraz licznymi procesami sądowymi. Andrzej Lepper Grób Andrzeja Leppera, fot. Twitter/@KamilDziubkaZOBACZ TAKŻE:
    1. Media podały imię syna Kaczyńskiej! Duże zaskoczenie
    2. Bunt w TVP! Na jaw wychodzą SKANDALICZNE warunki pracy
    3. Z Beatą Kozidrak jest bardzo źle. Zajmuje się nią specjalista
    Następny artykuł