Był następcą Andrzeja Leppera. Nie żyje, niedawno odbył się pogrzeb

Był następcą Andrzeja Leppera. Nie żyje, niedawno odbył się pogrzeb Źródło: Screen piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl

Andrzej Lepper zmarł w 2011 roku, po jego śmierci funkcję przewodniczącego Samoobrony przejął Andrzej Prochoń. Niedawno odbył się pogrzeb następcy Leppera, mężczyzna zmarł po długiej walce z chorobą, miał 62 lata.

Andrzej Lepper odszedł w 2011 roku, a tuż po jego śmierci funkcję lidera Samoobrony przejął Andrzej Prochoń. Mężczyzna był cenionym działaczem. Niedawno media obiegły informacje o jego śmierci. 62-latek przegrał długą walkę z ciężką chorobą, jego pogrzeb przyciągnął tłumy żałobników.

Andrzej Lepper zmarł w 2011 roku, teraz pochowano jego następcę

Andrzej Prochoń pojawił się w szeregach Samoobrony w 1992 roku i aktywnie działał, organizując protesty i blokady rolnicze. Tuż po śmierci Andrzeja Leppera na krótko został liderem partii, jednak sam zdecydował o rezygnacji z funkcji przewodniczącego. Później wspierał wiele grup rolniczych i aktywnie działał na polu organizacji protestów, m.in. przeciw nadmiernemu ruchowi tirów, który odbył październiku 2016 roku w formie blokady drogi krajowej nr 91 w Srocku.

Informacje o śmierci następcy Andrzeja Leppera obiegły krajowe media w połowie czerwca. Mężczyzna zmarł w nocy z 16 na 17 czerwca br. po długiej walce z ciężką chorobą, miał 62 lata. Jego odejście zasmuciło wiele osób. Zmarły cieszył się dużym szacunkiem i uznaniem wśród mieszkańców podpiotrkowskiej wsi Kafar oraz okolicznej społeczności.

Andrzej Prochoń został liderem Samoobrony tuż po śmierci Leppera

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pogrzeb Andrzeja Prochonia odbył się 20 czerwca 2020 roku we wsi Karlin w gminie Moszczenica. W ceremonii uczestniczyło kilkaset osób, żegnali go nie tylko bliscy i przyjaciele, ale również sąsiedzi, działacze Samoobrony i AgroUnii, rolnicy oraz samorządowcy.

Dzisiaj grzeje: 1. Zła informacja dla wszystkich posiadaczy kont w bankach. Podjęto już decyzję

2. Szumowski chce zniesienia kolejnych obostrzeń. Decyzja zapadnie w ciągu najbliższych dni

Uroczystość ostatniego pożegnania byłego lidera Samoobrony rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. św. St. Kostki i NMP Matki Kościoła w Karlinie, później zwłoki mężczyzny odprowadzono na miejscowy cmentarz. Przemowę pożegnalną w kościele wygłosiła córka zmarłego, natomiast na cmentarzu przemawiali przewodniczący partii Samoobrona, Lech Kuropatwiński, oraz prezes AgroUnii, Michał Kołodziejczak.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Świetny oprysk z czosnku zwalcza mszyce, mączliki, infekcje bakteryjne i grzybowe. Przygotujesz go w bajecznie prosty sposób
  2. Z ostatniej chwili. Ulubieniec fanów został zatrzymany przez policję, miał zabić człowieka. Teraz stanie przed sądem
  3. W życie weszły duże zmiany ws. rejestracji u lekarzy. NFZ radzi pacjentom
  4. Beata Kozidrak przerwała w końcu milczenie. Bardzo smutne słowa
  5. Masz telefon w jednej z największych sieci w Polsce? Należy ci się zwrot pieniędzy
  6. Ogłoszono pilny alarm na terenie całego kraju w dniach 10-13 lipca. Chodzi o zagrożenie terrorystyczne

Źródło: Piotrków Trybunalski NaszeMiasto

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News