Grób kultowego, polskiego aktora woła o pomstę do nieba. Przykre

Grób kultowego, polskiego aktora woła o pomstę do nieba. Przykre

Andrzej Kopiczyński był kultową postacią polskiej sceny filmowej i teatralnej. Znany przede wszystkim z tytułowej, legendarnej już roli w serialu "Czterdziestolatek" aktor zmarł dwa lata temu, niestety do tej pory nie doczekał się porządnego nagrobka. Stan jego grobu woła o pomstę do nieba. 

Andrzej Kopiczyński ukończył  Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi dokładnie 60 lat temu. Już kilka lat później stał się kultową postacią na polskiej scenie dzięki zagraniu tytułowej roli w legendarnym już serialu "Czterdziestolatek". To właśnie dzięki temu znali i uwielbiali go wszyscy Polacy, niestety cztery lata temu zdiagnozowano u niego chorobę Alzheimera, a w 2016 roku zmarł i został pochowany na warszawskich Powązkach.

Żegnały go tysiące ludzi w całej Polsce, a na cmentarzu oprócz bliskich i przyjaciół pojawiły się również dziesiątki fanów. Od tamtego czasu minęły kolejne dwa lata, a grób wielkiego artysty wciąż nie doczekał się porządnego nagrobka. To jak wygląda szokuje. Nikt jednak nie czuje obowiązku zmiany tego stanu rzeczy.

Andrzej Kopiczyński: grób aktora wygląda tragicznie

Andrzej Kopiczyński został pochowany na warszawskich Powązkach 12 października 2016 roku. Wtedy żegnały go miliony osób w całej Polsce, dziś natomiast - 2 lata od tragicznej straty - jego grób wygląda skandalicznie. Po wielu latach na scenie aktor "dorobił się" zaledwie kamieni, drewnianego krzyża oraz tabliczki z nazwiskiem. Zdjęcie pokazała na Twitterze Agata Rowińska będąca naczelną portalu wPolsce.pl. - Czy Stowarzyszenie Filmowców Polskich albo jakaś inna instytucja nie może ufundować nagrobka temu wybitnemu aktorowi? Wstyd. Co z pieniędzmi z kwesty? - napisała pod zdjęciem. Sprawę poruszała redakcja Wp.pl już rok temu, jednak jak się okazuje, nadal nie ma chętnych do podjęcia konkretnych działań. Po śmierci aktora, prezes ZASP Olgierd Łukaszewicz oznajmił, że wystąpił wtedy do Beaty Szydło o pomoc w sfinansowaniu pogrzebu mężczyzny, gdyż jego córka znajduje się w trudnej sytuacji materialnej.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Oczywiście, jesteśmy gotowi pomóc i sfinansować nagrobek, jeśli tylko rodzina Andrzeja Kopiczyńskiego będzie sobie tego życzyła - deklarował w "Super Expressie" - oznajmił minister kultury, Piotr Gliński. Jak się jednak okazuje, to córka aktora musi wystąpić do niego z prośbą o wsparcie, ona jednak wciąż takiej decyzji nie podjęła. Padła również informacja, iż kibice Legii Warszawa również postanowili zorganizować własną zbiórkę na ten cel. Andrzej Kopiczyński Fot. Twitter/Agata Rowińska Andrzej Kopiczyński Fot. Twitter/Agata Rowińska ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Co się dzieje? Polska kupiła tony złota, najwięcej w tym stuleciu w UE
  2. Tragicznie informacje. Nie żyje narodowa bohaterka, Polska w żałobie
  3. Przerażające nagrania. Tsunami pędziło 800 km/h, mnóstwo ofiar
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News