Wyliczył, ile trzeba zarabiać, żeby godnie żyć. Jego wpis ma 29 tys. udostępnień

Wyliczył, ile trzeba zarabiać, żeby godnie żyć. Jego wpis ma 29 tys. udostępnień

Pan Andrzej Kania z Gdańska zdobył pod najnowszym postem na swym koncie na Facebooku aż 29 tys. polubień! Mężczyzna wyliczył bowiem, ile trzeba zarabiać, aby żyć na godnym poziomie. 

Wpis Kani wywołał ogromne kontrowersje wśród internautów. Sprowokował także dyskusję na temat poziomu zarobków w Polsce.

Andrzej Kania - szczere wyliczenia

- Czytam, że pracodawcy w Polsce mają problem, bo nie ma rąk do pracy, więc szukam pracodawcy, który ma taki problem z Gdańska lub okolic. Ale mam wydatki, więc: wynajęcie mieszkania 1 pokój z kosztami - 1500 zł, bilet miesięczny - 200 zł, wydatki na środki czystości i kosmetyki (tak, golę się i myję oraz piorę i zmywam naczynia) - 100 zł, wyżywienie 30 x 25 zł dziennie (chyba nie jest to zbyt wygórowane) - 750 zł, telefon i internet (TV nie oglądam) - 100 zł, kulturę i sztukę je*ać, chodzi o przeżycie - 0 zł, leki i inne medykamenty (dentysta i takie tam pierdoły) - 150 zł. Trzeba jeszcze odłożyć coś na czarną godzinę, dobrym zwyczajem jest to co najmniej 10% dochodu, czyli np. 200 zł. Tak więc minimum socjalne to 3100 zł netto - napisał Kania. - Każdy, kto zarabia mniej, jest niewolnikiem i żyje poniżej minimum socjalnego. Udostępnijcie, pomóżcie mi znaleźć TEGO PRACODAWCĘ, któremu brakuje rąk do pracy - podsumował mężczyzna.

Reakcja Polaków

Kania wywołał ogromne emocje, skłaniając do udostępnienia posta aż 27896 osób. Większość internautów stanowczo zgodziła się z jego stanowiskiem.ZOBACZ TAKŻE:
  1. To koniec. Dody na ekranie już nie zobaczycie
  2. Ta grupa zawodowa nie dostanie pensji?! Rządowi kończą się pieniądze
  3. Dramatyczny wypadek w „Mam talent”. Widownia nie mogła na to patrzeć
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News