Andrzej Grabowski cierpi na bardzo rzadką chorobę. Nie pozwala na normalne życie

Andrzej Grabowski cierpi na bardzo rzadką chorobę. Nie pozwala na normalne życie Źródło: youtube.com/tvnpl

Andrzej Grabowski - jak udało mu się schudnąć? Czy to efekty specjalnej diety, a może przykre konsekwencje choroby aktora bądź wpływ rozpadu jego kolejnego związku? Wybitny aktor, choć ma na swoim koncie dziesiątki ról, wciąż kojarzony jest jako Ferdynand Kiepski z serialu Polsatu.

Andrzej Grabowski na przestrzeni kilkunastu miesięcy przeszedł drastyczną przemianę, odchudził się i odmłodniał. Jak udało mu się tego dokonać?

Andrzej Grabowski - data urodzenia

Andrzej Grabowski urodził się 15 marca 1952 roku i choć urodził się w Chrzanowie, to rodzinnym miastem aktora jest małopolska Alwernia, gdzie mieszkał z rodzicami i braćmi przez dużą część życia. Jego mama była nauczycielką, jednak pracowała na kierowniczym stanowisku w banku spółdzielczym, natomiast ojciec, który skończył historie ze specjalizacją dyplomatyczną, pracował w zakładach chemicznych.

 - Niektórzy twierdzą, że Alwernia jest wygasłym wulkanem, ale ja w to nigdy nie wierzyłem. Na środku miasta był rynek, porośnięty trawą, gdzie graliśmy w piłkę, a dorośli w siatkówkę. Stała tam studnia, kapliczka, Grób Nieznanego Żołnierza i rosły olbrzymie dęby, które wtedy wydawały mi się największymi drzewami na świecie. Teraz wcale mi się takie nie wydają - wspominał aktor.

Jeszcze w czasach młodości zafascynował się teatrem, głównie za sprawą kina objazdowego, które czasami witało do rodzinnego miasteczka Grabowskiego. Jednak sam przyznaje, że aktorem został całkiem przypadkiem, kiedy odwiedzał brata Mikołaja w Szkole Teatralnej w Krakowie, zechciał zabawić tam na dłużej i tak zaczęła się jego przygoda ze sceną.

Andrzej Grabowski - partnerka

Andrzej Grabowski była mężem aktorki Anny Tomaszewskiej, z która ma dwie córki: Zuzannę i młodszą Katarzynę, obie złapały bakcyla od rodziców i również związały się ze sceną. Małżeństwo aktorów rozpadło się i para wzięła rozwód w 2008 roku. Zaledwie rok później Grabowski ponownie zawarł związek małżeński - z charakteryzatorką filmową, Anita Kruszewską, ale i tak związek nie przetrwał próby czasu, para chciała rozejść się w swoje strony już na początku 2016 roku, jednak przez ponad dwa lata toczyła ze sobą bój sądowy o podział majątku.

Media wciąż rozpisywały się o nowych miłościach aktora i kobietach, które co jakiś czas pojawiały się w jego życiu, jednak żaden ze związków nie zapowiadał się obiecująco i z żadnego nie wyszło nic poważnego. 

 - Byłe żony pewnie uważają, że jestem samolubem i wszystko musi się kręcić wokół mnie. Ktoś kiedyś powiedział, że każda kolejna partnerka ma wady swojej poprzedniczki plus swoje własne. Dajcie spokój, jestem trudny we współżyciu, mam swoje przyzwyczajenia, swój świat i zawód, który narzuca bycie egoistą - przyznał w jednym z wywiadów.

Andrzej Grabowski - choroba

Pod koniec ubiegłego roku polskie media obiegła informacja o chorobie jednego z najpopularniejszych aktorów, Andrzej Grabowski przyznał, że od pewnego czasu zmaga się z prozopagnozją, to schorzenie, które objawia się problemami z pamięcią do twarzy. Niby nic takiego, jednak znacząco utrudnia ono funkcjonowanie w codziennym życiu, choroba polega na zaburzeniach percepcji wzroku, więc aktor nie może zapamiętać, a później również rozpoznać twarzy osób, które wcześniej już widział.

 - Niektórzy uważają mnie przez to za niezbyt kulturalnego. Dość często zdarza mi się, że nie powiem dzień dobry komuś, z kim niedawno miło sobie gawędziłem - wyznaje aktor znany z "Pierwszej miłości" i "Świata według Kiepskich".

Andrzej Grabowski - dieta

Kłopoty zdrowotne oraz konflikt z byłą żoną sprawiły, że nowy etap w życiu Grabowski rozpoczął aż 40 kilogramów lżejszy. Media spekulowały, że aktor zdecydował się na operacje żołądka, a mobilizacją do zmiany trybu życia miała być tajemnicza partnerka artysty.

Jednak odmieniony wizerunek aktora jest efektem wielu wyrzeczeń i samozaparcia. Ponoć Andrzej Grabowski przez wiele lat zmagał się z nadprogramowymi kilogramami, które zamiast znikać, przybywały, a w krytycznym momencie ważył prawie 150 kilo. Nasilające się problemy zdrowotne ściśle powiązane z nadwagą, popchnęły gwiazdora do operacji zmniejszenia żołądka i przejścia na dietę. Teraz udając się do restauracji, nie zamawia pewnego obiadu z deserem, zazwyczaj prosi o dziecięce menu ze zmniejszonymi porcjami.

 - Jestem po operacji zmniejszenia żołądka i jem niedużo. W sumie zrzuciłem 42 kg, ale nadal ważę sto kilo. Jak widać, sprawdza się dieta zalecana kiedyś przez Wojciecha Młynarskiego: mniej żryć. To cała tajemnica mojego odchudzania - wyznał w wywiadzie.

  1. Magdalena Rembacz: w ciąży, wiek, z mężem, mąż, dzieci, rodzina
  2. Maria Góralczyk: Instagram, dzieci, aktorka. Co o niej wiemy?
  3. Marta Klubowicz: Mąż, gdzie mieszka, życie prywatne
  4. Jak schudła Aleksandra Zienkiewicz? Tajemnica aktorki wyszła na jaw
  5. Halszka Lehman: Pochodzenie aktorki Pierwszej Miłości może zaskakiwać
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News