Dramat Andrzeja Gołoty. Stracił ważną osobę
Patryk Korzec - 28 Grudnia 2018

Dramat Andrzeja Gołoty. Stracił ważną osobę

Andrzej Gołota to kultowa postać w świecie polskiego sportu. Kojarzą go wszyscy, a dla początkujących sportowców i bokserów jest wzorem do naśladowania. Jego kariera bez wątpienia była spektakularna, lecz w ostatnim czasie wszyscy o nim zapomnieli. Teraz okazuje się, że mężczyzna przeżywa potworny dramat osobisty. 

Andrzej Gołota jest jednym z najbardziej uhonorowanych polskich bokserów, którego kariera stanowi wzór i marzenie dla wielu początkujących sportowców. Mężczyzna był zawodowym mistrzem Ameryki Północnej w federacji IBF, zdobył brążowy medal olimpijski w Seulu, Mistrzostwo Europy w Atenach, czterokrotnie również został mistrzem Polski w wadze ciężkiej. Wszystkie te osiągnięcia sprawiły, że do dziś uważany jest za absolutną legendę ringu, choć już cztery lata temu odbyła się jego oficjalna walka pożegnalna z Danellem Nicholsonem. Ostatnio raczej nie pojawia się w mediach, rzadko widać go na salonach, a teraz spotkała go straszna tragedia. Andrzej Gołota rozpacza po śmierci jednej z najważniejszych osób w jego życiu.

Andrzej Gołota w żałobie. Zmarł jego trener

Al Cetro był byłym trenerem polskiego boksera, który siedział w narożniku m.in. podczas słynnej walki z Mikiem Tysonem w 2000 roku. Mężczyźni byli ze sobą bardzo blisko, byli jak rodzina. To właśnie on za wszelką cenę starał się motywować Gołotę do walki, co ostatecznie niestety się nie udało. Trener miał 90 lat i zmarł na skutek powikłań, jakie wynikły po niedawnej operacji złamanej kości udowej. Początkowo media podawały, iż wszystko poszło zgodnie z planem i lada dzień mężczyzna wyjdzie ze szpitala oraz rozpocznie rehabilitację. Los niestety chciał inaczej - niespodziewane powikłania okazały się bardzo poważne i nie dało się w żaden sposób ich uniknąć. Andrzej Gołota z pewnością długo będzie zbierał się po tej stracie, to jednak nie jedyny dramat, który spotkał go w ostatnim czasie.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
M jak miłośćM jak miłość: Była jedną z największych gwiazd serialu. Po latach zaskoczyła wszystkich!Czytaj dalej

Pasmo nieszczęść polskiej legendy boksu

Andrzej Gołota niespełna 2 miesiące temu pożegnał również innego byłego trenera - Andrzeja Gmitruka, z którym współpracował jeszcze podczas swojej przygody z boksem amatorskim. Mężczyzna zginął w niezwykłych okolicznościach - gasił pożar, do którego doszło na tarasie jego domu. Miał 67 lat. W marcu ubiegłego roku również doszło do jeszcze jednego nieszczęścia - w szpitalu w Paterson zmarł w wieku 94 lat Lou Duva, którego Andrzej Gołota wyjątkowo cenił. Mężczyzna przed śmiercią wydał nawet książkę, w której cały jeden rozdział poświęcony był polskiej legendzie. Cała ta seria z pewnością zdruzgotała boksera, wszyscy jednak wiemy, jak twardą osobą jest Andrzej Gołota. Miejmy nadzieję, że stawi czoło ogromnej tragedii i szybko stanie na nogi.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tomasz Mackiewicz: Nanga Parbat było jego marzeniem, szokujący koniec
  2. Sylwester w TVP zostanie zrujnowany? Siła wyższa jest nieubłagana
  3. Dziwaczny wpis Justyny Żyły. Nikt nie wie o co chodzi
  4. Czy koty wyczuwają choroby? Wszystko, co trzeba wiedzieć
  5. Dorota Wellman: Pochodzenie gwiazdy powodem ataków prawicy
eric_cantonaNajwiększe skandale na stadionach [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News