Andrzej Duda popiera związki partnerskie? Kaczyński nie będzie zadowolony

Andrzej Duda popiera związki partnerskie? Kaczyński nie będzie zadowolony Źródło: youtube.com/Maciek Ignaczak

Andrzej Duda jest zwolennikiem związków partnerskich? Po ostatnich wydarzeniach związanych z dyskusją dotyczącą statusu osób LGBT w Polsce, dziennikarz Robert Mazurek w trakcie prowadzenia wywiadu dla stacji RMF-FM postanowił przepytać prezydenckiego rzecznika o zdanie głowy państwa dotyczące legalizacji związków partnerskich. To, co usłyszeli dziennikarz i słuchacze anteny jest zastanawiające i niejednoznaczne.

Andrzej Duda jest jednym z niewielu polityków obozu rządzącego, który w jasnych słowach nie odniósł się do sytuacji osób homoseksualnych w Polsce. Prezydent, w trakcie, gdy Jarosław Kaczyński i Krystyna Pawłowicz w niepochlebnych słowach wypowiadali się na temat LGBT, nie wypowiadał się, ani także nie komentował słów polityków reprezentowanej przez siebie opcji politycznej. Taka sytuacja zastanowiła obserwatorów polskiej sceny politycznej i dziennikarza Roberta Mazurka, który postanowił przepytać prezydenckiego rzecznika - Błażeja Spychalskiego, co głowa państwa sądzi o potencjalnym wprowadzeniu przepisów, które mogłyby dać trochę więcej praw przedstawicielom mniejszości seksualnych. Słowa urzędnika mogą zastanawiać.

Andrzej Duda nie jest przeciwnikiem związków partnerskich? Niejasne wyjaśnienia prezydenckiego rzecznika

W trakcie wywiadu z Robertem Mazurkiem, Spychalski był raz po raz pytany o komentarz prezydenta do działań polityków PiS, którzy ostatnimi czasy w bardzo mocnych słowach skrytykowali przedstawicieli środowisk LGBT. Najmocniejsze słowa padły ze strony samego prezesa PiS.

- My chcemy jasno powiedzieć: tu mówimy nie, a już w szczególności, jeżeli chodzi o dzieci. Wara od naszych dzieci! - mówił prezes partii rządzącej na konwencji swojej partii w Katowicach.

W atakach wtórowali mu chociażby Patryk Jaki i Krystyna Pawłowicz, którzy podchwycili narrację Kaczyńskiego. Robert Mazurek chciał się więc raz na zawsze dowiedzieć, co prezydent Polski może sądzić o zalegalizowaniu tak zwanych związków partnerskich, które pozwoliłyby osobom homoseksualnym na wzajemne odwiedziny w szpitalu, wspólny majątek, czy bezpośrednie dziedziczenie w sprawach spadkowych. To, co usłyszał dziennikarz, jest zastanawiające.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prezydent Duda nie jest przeciwnikiem związków partnerskich?

W studiu RMF, dziennikarz prowadzący wywiad z Bartoszem Spychalskim usłyszał, że głowa państwa jest gotowa, aby zalegalizować przepisy, które mogłyby pomóc związkom partnerskim osób tej samej płci. Polityk zaznaczył także, że przepisy dotkną osoby heteroseksualne, które wolą partnerstwo od uprawomocnionego związku.

– Pan prezydent mówił, że jeżeli będzie taka wola parlamentu, to on jest skłonny jest takie rozwiązanie, o statusie osoby najbliższej, podpisać. Takie przepisy umożliwiłyby m.in. uzyskanie informacji w szpitalu o stanie zdrowia pacjenta przez osobę niebędącą członkiem rodziny – powiedział Spychalski.

Ta dość niejasna wypowiedź jest całkowitym przeciwieństwem tego, co nie tak dawno padło z ust byłego premiera - Jarosława Kaczyńskiego. Czy status związków osób tej samej płci bądź niechcących zawierać małżeństw stanie się kością niezgody dzielącą polityków?

 

ZOBACZ TAKŻE:

  1.  Pamiętacie Marynę z Janosika? Jak dziś wygląda aktorka, za którą szalały miliony Polaków!
  2. Ilu mężów miała Marta Kaczyńska? Trudno uwierzyć, że aż tylu
  3. Sok z buraka ma niesamowite właściwości. Niektórym jest szczególnie potrzebny
  4. Przełomowy moment w życiu Wiśniewskich. Dominika podjęła zdecydowane kroki
  5. Księżna Diana ostrzegła swojego syna. Chodzi o Meghan

źródło: Na Temat

Następny artykuł