Andrzej Duda będzie się z tego tłumaczył! Sensacyjne informacje o jego nowym rzeczniku

Andrzej Duda będzie się z tego tłumaczył! Sensacyjne informacje o jego nowym rzeczniku

Andrzej Duda nie zamierza zwlekać z powołaniem swojego nowego rzecznika prasowego. Będzie to trzecia zmiana na tym stanowisku w ramach obecnej kadencji prezydenta. Niewiele wiadomo o kompetencjach przyszłego rzecznika, ale dobrze znane jest jego zaplecze polityczne.

Andrzej Duda stracił w ostatnich dniach kolejnego rzecznika prasowego. Krzysztof Łapiński postanowił zakończyć współpracę z kancelarią prezydenta i obrać kierunek na realizację własnego biznesu. Według nieoficjalnych informacji zakończył się już proces selekcji jego następcy. Przyszły rzecznik prasowy znany jest najbardziej z tego, że kierował publicznymi przedsiębiorstwami.

Andrzej Duda ma nowego rzecznika?

Jak podaje portal 300polityka.pl, kancelaria prezydenta miała już dokonać wyboru nowego rzecznika prasowego. Pośrednikiem Andrzeja Dudy w kontaktach z mediami ma zostać Błażej Spychalski, radny sejmiku województwa łódzkiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Spychalski zasiada w sejmiku w Komisji Rozwoju Regionalnego, Gospodarki Przestrzennej, Transportu i Komunikacji. Jednak radny jest również aktywy nie tylko w ramach działalności samorządowej. Niedawno ponownie został kierownikiem publicznego przedsiębiorstwa. Przyszły rzecznik prezydenta sprawuje obecnie funkcje prezesa Zakładu Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej w Tomaszowie Mazowieckim. Spychalski wkroczył na to stanowisko jako... były prezes Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej w tym samym mieście. Już jego powołanie na prezesa pierwszej ze spółek budziło wiele kontrowersji. Lokalne media podawały, że Zakład Gospodarki Ciepłowniczej został celowo upolityczniony. Portal NaszTomaszów.pl informował, że wraz z Błażejem Spychalskim w Tomaszowie zjawiło się dwóch innych polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy zastąpili w radzie nadzorczej dwóch przedstawicieli miasta. - Trudno natomiast znaleźć jakiekolwiek informacja na temat pozapartyjnego doświadczenia zawodowego nowego prezesa, którego przywieziono do Tomaszowa w teczce - czytamy w artykule zamieszczonym w lokalnym portalu.

Błażej Spychalski dorobił się w spółkach publicznych?

Błażej Spychalski może pochwalić się niezłym majątkiem, który udało mu się uzbierać podczas kilku lat pracy w miejskich spółkach Tomaszowa Mazowieckiego. Według oficjalnego oświadczenia majątkowego za rok 2017, radny łódzkiego sejmiku posiada nieruchomości i działki o łącznej wartości ok. 900 000 tysięcy złotych. Większość na zasadzie współwłasności z małżonką. Z tytułu bycia członkiem rady nadzorczej Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej w Tomaszowie Mazowieckim, Błażej Spychalski zainkasował ponad 208 tysięcy złotych brutto dochodu. Do tego trzeba doliczyć inne dochody m.in. z tytułu diety radnego wynoszącej 24 473,71 zł w skali roku. Według portalu 300polityka.pl, Andrzej Duda ma w najbliższy piątek wręczyć nowemu rzecznikowi oficjalną nominację.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Oskarżyli matkę Trzaskowskiego o współpracę z SB. Oburzeni nawet przeciwnicy
  2. Rząd PiS skróci kolejki do lekarzy. Po wyborach wszystko wróci do „normy”
  3. Co ona wygaduje? Szydło skompromitowała się na żywo
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News