Andrzej Duda będzie się z tego tłumaczył! Sensacyjne informacje o jego nowym rzeczniku

Andrzej Duda będzie się z tego tłumaczył! Sensacyjne informacje o jego nowym rzeczniku

Andrzej Duda nie zamierza zwlekać z powołaniem swojego nowego rzecznika prasowego. Będzie to trzecia zmiana na tym stanowisku w ramach obecnej kadencji prezydenta. Niewiele wiadomo o kompetencjach przyszłego rzecznika, ale dobrze znane jest jego zaplecze polityczne.

Andrzej Duda stracił w ostatnich dniach kolejnego rzecznika prasowego. Krzysztof Łapiński postanowił zakończyć współpracę z kancelarią prezydenta i obrać kierunek na realizację własnego biznesu. Według nieoficjalnych informacji zakończył się już proces selekcji jego następcy. Przyszły rzecznik prasowy znany jest najbardziej z tego, że kierował publicznymi przedsiębiorstwami.

Andrzej Duda ma nowego rzecznika?

Jak podaje portal 300polityka.pl, kancelaria prezydenta miała już dokonać wyboru nowego rzecznika prasowego. Pośrednikiem Andrzeja Dudy w kontaktach z mediami ma zostać Błażej Spychalski, radny sejmiku województwa łódzkiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Spychalski zasiada w sejmiku w Komisji Rozwoju Regionalnego, Gospodarki Przestrzennej, Transportu i Komunikacji. Jednak radny jest również aktywy nie tylko w ramach działalności samorządowej. Niedawno ponownie został kierownikiem publicznego przedsiębiorstwa. Przyszły rzecznik prezydenta sprawuje obecnie funkcje prezesa Zakładu Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej w Tomaszowie Mazowieckim. Spychalski wkroczył na to stanowisko jako... były prezes Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej w tym samym mieście. Już jego powołanie na prezesa pierwszej ze spółek budziło wiele kontrowersji. Lokalne media podawały, że Zakład Gospodarki Ciepłowniczej został celowo upolityczniony. Portal NaszTomaszów.pl informował, że wraz z Błażejem Spychalskim w Tomaszowie zjawiło się dwóch innych polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy zastąpili w radzie nadzorczej dwóch przedstawicieli miasta. - Trudno natomiast znaleźć jakiekolwiek informacja na temat pozapartyjnego doświadczenia zawodowego nowego prezesa, którego przywieziono do Tomaszowa w teczce - czytamy w artykule zamieszczonym w lokalnym portalu.

Błażej Spychalski dorobił się w spółkach publicznych?

Błażej Spychalski może pochwalić się niezłym majątkiem, który udało mu się uzbierać podczas kilku lat pracy w miejskich spółkach Tomaszowa Mazowieckiego. Według oficjalnego oświadczenia majątkowego za rok 2017, radny łódzkiego sejmiku posiada nieruchomości i działki o łącznej wartości ok. 900 000 tysięcy złotych. Większość na zasadzie współwłasności z małżonką. Z tytułu bycia członkiem rady nadzorczej Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej w Tomaszowie Mazowieckim, Błażej Spychalski zainkasował ponad 208 tysięcy złotych brutto dochodu. Do tego trzeba doliczyć inne dochody m.in. z tytułu diety radnego wynoszącej 24 473,71 zł w skali roku. Według portalu 300polityka.pl, Andrzej Duda ma w najbliższy piątek wręczyć nowemu rzecznikowi oficjalną nominację.  1. Oskarżyli matkę Trzaskowskiego o współpracę z SB. Oburzeni nawet przeciwnicy
  2. Rząd PiS skróci kolejki do lekarzy. Po wyborach wszystko wróci do „normy”
  3. Co ona wygaduje? Szydło skompromitowała się na żywo
Następny artykuł