Andrzej Duda zaskoczył wszystkich w USA! Najbardziej wzruszający moment w jego karierze

Andrzej Duda zaskoczył wszystkich w USA! Najbardziej wzruszający moment w jego karierze

Andrzej Duda wciąż kontynuuje swoją wizytę w Stanach Zjednoczonych. Po serii wpadek związanych z wizytą prezydenta w Białym Domu nadszedł czas na objazd amerykańskich Polonii. To, co powiedział w Nowym Jorku, wzruszyło obecnych. Nikt się nie spodziewał takich słów. 

Andrzej Duda w ostatnich dniach wspominany był we wszystkich polskich mediach. Przyczyną były oczywiście wpadki prezydenta oraz jego małżonki, z których para jest już znana. Teraz przyszedł czas na objazd amerykańskich Polonii. Duda odwiedził Nowy Jork i wzruszony wygłosił przemówienie, którym zaskoczył wszystkich. Nikt nie spodziewał się po głowie państwa takich słów.

Wzruszony Andrzej Duda: "Dziękuję za miłość do Polski"

Andrzej Duda kontynuuje swoją wizytę w USA - teraz przyszedł czas na tradycyjny objazd amerykańskich Polonii. Prezydent zawitał do Nowego Jorku, gdzie przywitany został przez konsula generalnego Macieja Golubiewskiego, który rozpoczął od wspomnienia postaci Józefa Piłsudskiego oraz pozostałych ikon polskiej niepodległości. - Mam nadzieje, że patrzą na nas z góry i są dumni z przywództwa pana prezydenta Andrzeja Dudy, który z tej samej co oni miłości do ojczyzny czerpie niespożytą siłę do służby naszemu narodowi - mówił mężczyzna. Dalej Duda zwrócił się do Polonii, której wzruszony dziękował za krzewienie polskości wśród dzieci oraz podtrzymywanie tradycji swego ojczystego kraju. Powiedział kilka słów również do osób, które osiągnęły na obczyźnie sukcesy. - Mogę i chcę podziękować państwu wszystkim za miłość do Polski, poczucie związku z Polską, za przyjaźń z Polakami i z Polska i za wszystko to co żeście dla naszej wolności i niepodległości uczynili - mówił wzruszony prezydent.

Duda spotkał się z ocalonym z Holocaustu

Podczas obchodów prezydent spotkał się również z Edwardem Mosbegiem - Żydem polskiego pochodzenia, który ocalony został od Holocaustu. Nie było to pierwsze spotkanie mężczyzn - wcześniej prezydent odwiedził go już w kwietniu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Duda mówił również o sukcesie gospodarczym Polski i wskazywał na to, że pewna agencja ratingowa przeniosła w końcu nasz kraj do grona państw rozwiniętych. - Niech Pan Bóg błogosławi Polsce i Stanom Zjednoczonym na najbliższe co najmniej 100 lat - tymi słowami prezydent zakończył swoje oficjalne wystąpienie. Po zakończeniu oficjalnej ceremonii Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką otworzyli wystawę upamiętniającą postać Józefa Piłsudskiego.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Krzysztof Jackowski zdradził swoją wielką tajemnicę! Chodzi o związek z Masą
  2. Masz centralne ogrzewanie? Mamy bardzo złą wiadomość
  3. Kultowa aktorka TVP i Polsatu zdradziła szczegóły swojej walki z rakiem. „Dostałam 3 miesiące”
Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu