Z ostatniej chwili! Prezydent Andrzej Duda ogłosił żałobę narodową

Z ostatniej chwili! Prezydent Andrzej Duda ogłosił żałobę narodową

Andrzej Duda podczas dzisiejszej konferencji prasowej postanowił skomentować nastroje wokół zabójstwa Pawła Adamowicza. Prezydent zdecydował się opowiedzieć o tym, w jaki sposób polityk zmienił Gdańsk i jakie okoliczności dzisiaj towarzyszą Kancelarii Prezydenta.

Andrzej Duda postanowił uczcić pamięć Pawła Adamowicza minutą ciszy. Podczas spotkania z dziennikarzami zapowiedział także, w jaki sposób ma zamiar uhonorować pamięć mężczyzny. Wspomniał o wspólnym marszu i zapowiedział żałobę narodową.

Kiedy będzie żałoba narodowa po śmierci Pawła Adamowicza? Andrzej Duda podał konkretne dane

Prezydent postanowił, że chciałby, aby data żałoby narodowej została skonsultowana przede wszystkim z rodziną polityka. Duda chciałby, aby termin pokrywał się z dniem pogrzebu mężczyzny.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Podczas spotkania z dziennikarzami wspomniał także o tym, że chciał zorganizowany marsz, podczas którego politycy wszystkich stron mogliby stanąć w tym samym rzędzie. Duda wspomniał także, że modlił się za Pawła Adamowicza w kaplicy prezydenckiej i będzie się modlił za rodzinę polityka.

Prezydent o Adamowiczu. Wzruszające słowa Andrzeja Dudy

Wczorajszy atak wstrząsnął nie tylko mieszkańcami Gdańska, ale i politykami i niemal wszystkimi postaciami sceny publicznej. Gdańszczanie wspominają, że Paweł Adamowicz dużo zrobił dla miasta i nierzadko można było go spotkać w parku lub na ulicy, gdy przejeżdżał rowerem. Andrzej Duda na bieżąco komentował doniesienia ze szpitala, złożył także kondolencje rodzinie, która dowiedziała się o śmierci ojca i męża. - Pan Prezydent Paweł Adamowicz odszedł. Łączę się żalu i modlitwie z Jego Najbliższymi, Przyjaciółmi i wszystkimi Ludźmi dobrej woli. Proszę Pana Boga o wsparcie dla Rodziny Zmarłego. Wrogość i przemoc przyniosła najtragiczniejszy skutek i ból. Nie wolno nam się z tym pogodzić - napisał na Twitterze prezydent. Po oficjalnym ogłoszeniu przez najbliższych Pawła Adamowicza dnia pogrzebu, prezydent Andrzej Duda podpisze odpowiednie dokumenty dotyczące żałoby narodowej.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ludzie wychodzą na ulice po śmierci Pawła Adamowicza
  2. Przed śmiercią brat Adamowicza poszedł do szpitala. Spędził tam całą noc
  3. Zabójcę Pawła Adamowicza ma spotkać jedyna sprawiedliwa kara
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News