Żałoba w pałacu prezydenckim. Andrzej Duda załamany
Mikołaj Pilecki - 28 Lipca 2018

Żałoba w pałacu prezydenckim. Andrzej Duda załamany

Andrzej Duda dołączył do składających kondolencje rodzinie Kory Jackowskiej. Prezydent RP swoje ubolewanie nad śmiercią wielkiej artystki wyraził za pomocą Twittera. Polski show-biznes na zawsze stracił jedną z najbarwniejszych postaci.

Olga "Kora" Jackowska zmarła dziś nad ranem, około godziny 5:30 w swoim domu na Roztoczu, do którego przeprowadziła się, by uciec od zgiełku i skupić się na leczeniu. Wokalistka z chorobą nowotworową zmagała się od 2014 roku. W tym roku również zaprzestała koncertowania i nagrywania muzyki. W dalszym ciągu jednak pracowała jako jurorka w show Polsatu "Must be the music". Muzyka Maanamu, w której głos Jackowskiej był najważniejszą częścią, wychowała miliony Polaków, w tym tych, którzy dziś sprawują najważniejsze urzędy w naszym państwie. Śmierć Kory jest ogromną stratą dla polskiej kultury i odejściem jednej z artystek, do których nie da porównać się żadnej dzisiejszej wokalistki. Bez niej nasz rodzimy rock został osierocony.

Andrzej Duda pogrążył się w żałobie

Urodzony w 1972 roku najpiękniejsze i najbardziej szalone jego życia przeżył w latach 90. Jest to również okres wielkie popularności Maanamu, który był już w drugiej dekadzie działalności scenicznej. Muzyka Kory była inspiracją dla milionów w tym właśnie dla Andrzeja Dudy, który mieszkał w Krakowie, mieście szczególnym na mapie polskiej kultury i sztuki. Swój żal po śmierci Olgi Kory Jackowskiej prezydent wyraził na Twitterze. - Odejście Olgi Jackowskiej (Kory) dla wielu ludzi mojego pokolenia, w tym dla mnie, oznacza symboliczny koniec jakiejś epoki. Wychowaliśmy się na Maanamie, zwłaszcza w Krakowie. To były nasze pierwsze tańce, pierwsze miłości. Szanowna Pani Olgo, dziękujemy. Pamiętamy! RiP - napisał Andrzej Duda.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Rząd PiS przyznaje. Nigdy nie zobaczymy naszych pieniędzy!
  2. „Kobieta Rydzyka”. To ona stoi za szefem Radia Maryja
  3. Gwiazda DDTVN o krok od nieszczęścia! Ogromna nieodpowiedzialność
  4. Łzy same płyną do oczu! Strażak zrobił coś cudownego dla tego zwierzaka
  5. Nick Jonas zaręczył się po dwóch miesiącach znajomości. Jego partnerka jest dużo starsza
Pikio.pl portal rozrywkowo informacyjny Kora w 2015 roku. Fot. Facebook/KORAAndrzej Duda Andrzej Duda na szczycie NATO w Brukseli. Fot. Facebook/Andrzej DudaPikio.pl portal rozrywkowo informacyjny Kora podczas koncertu. Fot. Wikipedia.org.
zenek_martyniukNikt nie wiedział tego o Zenku Martyniuku. Tajemnice, które ukrywał latami ujrzały światło dzienneCzytaj dalej
tyszkiewiczNie uwierzysz, jak wiele razy te gwiazdy brały ślub!Czytaj dalej
źródło: Twitter.com/Andrzej Duda
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News