Co na to Duda? Ogórek przeszła samą siebie

Co na to Duda? Ogórek przeszła samą siebie

Andrzej Duda niedawno zasłynął swoją ostrą wypowiedzią dotyczącą Unii Europejskiej. Nazwał ją publicznie "wyimaginowaną wspólnotą", przez co usłyszał wiele oskarżeń i słów sprzeciwu. Teraz jednak w obronie prezydenta staje, nieco już zapomniana, Magdalena Ogórek, która wychwala go do przesady. 

Andrzej Duda kilka dni temu wypowiedział słowa, które wywołały spore poruszenie w naszym kraju. Prezydent publicznie skrytykował wspólnotę Unii Europejskiej oraz wypowiedział się w imieniu wszystkich Polaków w kontekście, który nie do końca okazał się prawdą. Słowa krytyki wobec Dudy padały z każdej strony - krytykowała opozycja, publicyści, dziennikarze, społeczeństwo, głos zabrał nawet były prezydent, Aleksander Kwaśniewski. Teraz jednak, po niemalże tygodniu od wystąpienia Dudy, wypowiedzieć się postanowiła nieco zapomniana była kandydatka na prezydenta RP, Magdalena Ogórek. To, co powiedziała, ciężko określić inaczej, niż zwykłe słodzenie mężczyźnie - dodatkowo wyraźnie przesadzone.

Andrzej Duda ostro skrytykował UE

Andrzej Duda kilka dni temu podczas publicznego przemówienia nazwał Unię Europejską "wyimaginowaną wspólnotą", czym sprowokował wiele osób, zarówno ze świata polityki czy mediów, jak i wśród zwykłych obywateli. Prezydent postanowił wypowiedzieć się głośno na temat przynależności Polski do UE w imieniu wszystkich Polaków, jednak to, co powiedział nie do końca zgadzało się z prawdą. - Niech nas zostawią w spokoju i pozwolą nam naprawić Polskę, bo to jest najważniejsze. Wierzę w to, że takie jest oczekiwanie większości obywateli w Polsce, zdecydowanej większości – powiedział Andrzej Duda. Okazuje się, że sondaże IPSOS mówią o tym, że aż 70% obywateli Polski obecność naszego kraju w Unii uważa za wzmocnienie państwowej niepodległości. Z kolei 54% pytanych uważała za słuszną interwencję Parlamentu Europejskiego w sprawie polskiego sądownictwa. Jasno to pokazuje, jak bardzo Andrzej Duda dał się ponieść emocjom, za co szybko został skrytykowany.

Magdalena Ogórek wychwala prezydenta Dudę

Magdalena Ogórek zasłynęła ze swojego kandydowania w wyborach na prezydenta z ramienia SLD, następnie często krytykowana była z racji swoich bezkrytycznych wypowiedzi wobec PiS. Obecnie kobieta pracuje w TVP Info, gdzie prowadzi "O co chodzi" oraz "Studio Polska". Jak jednak widać, wciąż żywo śledzi polską politykę, choć sama już dawno nie jest postacią popularną. - Prezydent pokazał nam przez trzy ostatnie lata, że jest świetnym mówcą. Doskonale wie, co mówi. Ten epitet przy Unii Europejskiej został wyjęty z kontekstu, a cała wypowiedź się broni - stwierdziła Ogórek w programie TVP Info "Salon dziennikarski". Patrząc na to, ile ważnych osób skrytykowało prezydenta i jakie oburzenie wywołały jego słowa, można odnieść wrażenie, że oprócz partii PiS, jedynie Magdalena Ogórek dostrzega w wypowiedzi Dudy pozytywy.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Odważne zdjęcie córki Magdy Gessler. Cała impreza to widziała
  2. PiS się doigrał. KE podejmuje działania wobec Polski
  3. Nazywali ją „żulem”. Dzisiaj jest gwiazdą Projekt Lady i Top Model
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News