Zrobili durnia z prezydenta! Poważny kryzys Andrzeja Dudy
Karol Zaborowski - 4 Lipca 2018

Zrobili durnia z prezydenta! Poważny kryzys Andrzeja Dudy

Ustawa o Sądzie Najwyższym wprowadzona przez rząd PiS wywołała duże kontrowersje zarówno w Polsce, jak i za jej granicami. Teraz Andrzej Duda przez sytuację, w jakiej został postawiony po jej odpaleniu, wyszedł na durnia przed całym narodem.

Reforma sądownictwa wywołała duże poruszenie wśród Polaków. Dziś przed budynkiem Sądu Najwyższego zebrały się setki protestujących, którzy nie zgadzają się z polityką partii Jarosława Kaczyńskiego. Andrzej Duda przez ustawę został postawiony w sytuacji bez wyjścia. Według wielu, PiS upokorzył prezydenta, robiąc z niego przed wszystkimi durnia.

Andrzej Duda upokorzony przez PiS

W myśl ustawy o Sądzie Najwyższym sędziowie, którzy przekroczyli próg 65 roku życia, nie mogą już zasiadać w SN. Był to główny pretekst, aby pozbyć się Małgorzaty Gersdorf, jednak ona w sprytny sposób wykorzystała swoje prawa i obeszła wprowadzaną ustawę. Gersdorf, która miała zostać pozbawiona funkcji przez swój wiek powołała na swoje miejsce zastępcę, który został zatwierdzony przez prezydenta. Sęk w tym, że Józef Iwulski również przekroczył już barierę 65. roku życia i według najnowszej ustawy nie może pełnić funkcji I prezesa SN. W ten oto prosty sposób Andrzej Duda zaprzeczył ustawie, która sam podpisał i zatwierdził. Według wielu osób prezydent nie miał innego wyjścia ze względu na brak osób mogących objąć stołek po Gersdorf. Inni wskazują na możliwość powstania cichej umowy pomiędzy PiS a byłą prezes SN. Nie wiadomo co dokładnie kierowało prezydentem, jednak niemalże wszyscy zarzucają teraz Andrzejowi Dudzie brak stanowczości i sumienności odnośnie do podpisywanych przez niego ustaw.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Horror w samolocie! Na pokładzie gwiazdy Polsatu
  2. Historyczna kompromitacja! Morawiecki upokorzony w Parlamencie Europejskim
  3. Ile zarabia i ile lat ma Donald Tusk?
macron_i_franciszek2Największe dyplomatyczne wpadki polityków [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
kfc_wstepPrezydent Duda zaatakowany w KFC. Internauci nie mogli się powstrzymać [MEMY]Czytaj dalej
źródło: fakt.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News