Duda wystąpił w filmie. Dla większego dobra [VIDEO]

Duda wystąpił w filmie. Dla większego dobra [VIDEO] Źródło: fot. youtube.com/AkademiaCzerniaka

To z pewnością nietypowa rola dla prezydenta. Andrzej Duda po raz pierwszy w swojej kadencji wystąpił w filmie. Nie jest to może tak nietypowe, jak występ filmowy papieża Franciszka, jednak z pewnością poruszające. Głowa państwa polskiego postanowiła zaangażować się w ważną kampanię społeczną.

Prezydent wystąpił w jednym ze spotów kampanii "Czerniakowe Abecadło" organizowanej Akademię Czerniaka z okazji VII Tygodnia Świadomości Czerniaka. To bardzo ważna inicjatywa społeczna, nad którą prezydent RP objął patronat honorowy.

Czerniak - ważna kampania społeczna

Czerniak to niezwykle niebezpieczna choroba - nowotwór skóry. Często jest ignorowany, bo znamiona, jakie powstają na skórze, kiedy na niego cierpimy, są bardzo podobne do różnych znamion, których na skórze może być pełno. Jak zwracają uwagę organizatorzy akcji, wczesne rozpoznanie czerniaka może być dziecinnie proste, a może nam uratować życie. Wystarczy zapamiętać kilka szczegółów, które twórcy kampanii społecznej uszeregowali według kolejności liter alfabetu.
  • A - asymetria znamienia
  • B - brzegi, które są nierównomierne, poszarpane, posiadają zgrubienia
  • C - czarny kolor lub wielobarwność znamienia
  • D - duży rozmiar zmiany (czerniaki najczęściej mają rozmiar ponad 0,6mm)
  • E - ewolucja, znamię się zmienia, powiększa, uwypukla, zmienia kolor.

Andrzej Duda wystąpił w filmie

Prezydent wystąpił w 2. filmie z serii, omawiającym literkę B. W jednej ze scen pokazuje znamię na własnej ręce dziewczynce, która chwilę wcześniej poznała całe "Czerniakowe Abecadło". Dziewczynka rzuca na nie swoim "fachowym" okiem i ocenia, czy jest ono złośliwe Występ prezydenta jest krótki i nie można powiedzieć, aby musiał się w nim bardzo namęczyć. Może mieć jednak ogromne znaczenie dla popularyzacji kampanii społecznej. Z całą pewnością występ prezydenta będzie chciało zobaczyć więcej osób niż informację, że objął on tylko patronat honorowy nad kampanią. A jeśli już internauci obejrzą jeden filmik, to jest szansa, że zapragną zobaczyć kolejne. To zaś z pewnością nie przyniesie szkody, a wręcz przeciwnie - pożytek wszystkim.
Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.
WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. PRZERAŻAJĄCY wygląd Kamińskiego. Choroba go wyniszcza
  2. Polityk PiS ujawnia: Z Kaczyńskim jest coraz gorzej, psychicznie nie wyrabia
  3. Wałęsa chce, żeby Kaczyński wyzdrowiał. Ujawni prawdę o przeszłości w SB
Następny artykuł